gazpostach

Свято вдалося2400013Червнева літня днина подарувала усім тернополянам і гостям міста дивовижний обласний фестиваль ремесел, фольклору й хореографії “Тернопільські обереги”, який організовує ось уже не один рік поспіль обласний методичний центр народної творчості (керівник – І.Сушко). Вітерець злегка повіває мажорну мелодію фестин, сонечко пестить і голубить усіх патріотів-українців, запрошуючи на острів Чайка, розташований на плесах тернопільського озера. Саме там відбувалося обласне свято “Чарівний світ казки”, на нього завітали зразкові й аматорські театри з Тернопільщини.

“Усі ми родом з дитинства”. Такий чудовий період із життя людини висвітлив на сцені обласного центру зразковий аматорський театр “Дюймовочка”, що діє при Тернопільському районному будинку культури. Його керівником і режисером вже впродовж багатьох років є Віра Лозинська. А завітатали юні мельпоменівці із виставою Лесі Ворониної та Сергія Козлова “У пошуках друга”. Лунає жвава пісенька, і на літню естраду виходить Тітонька Казка – Віра Володимирівна, котра запрошує малечу й дорослих на перегляд дитячої казки. До речі, усі костюми і декорації виготовлені руками очільника театру.  Напрочуд майстерно зіграла роль Балакучої Квіточки Юлія Максимів, зайця Вухасика – Аліна Литвинів, курчатка Пухнастика – Соломія Паньків, Нямлика Буцика – Христина-Марія Біла. У цій дитячій казці артисти театру “Дюймовочка” повчали малечу, присутню на фестивалі, як знайти друга і щиро, з любов’ю з ним товаришувати. Закінчилася вистава, проте глядачі ще довго не відпускали майбутніх акторів великої сцени з підмостків. Якщо у нас є така талановита юнь, то український театр житиме, процвітатиме на рідній благословенній Богом землі, вогник національної культури горітиме у грудях нашого молодого покоління.

Останнім акордом – подяка на шпальтах часопису від  батьків та учасників колективу напрочуд талановитій, тендітній жінці Вірі Володимирівні, котра навчає наших дітей акторської майстерності, сценічного руху. Окрема подяка усьому районному керівництву культури, відділу освіти за те, що надали автобус, а найголовніша подяка від батьків меценату, депутату обласної ради Олександру  Феодосійовичу Самсоненку  за спонсорську допомогу у здійсненні поїздки до Тернополя на фестиваль. Нехай ваша життєва стезя завжди буде благословенна Богом і людьми, а долоні – щедрими.

Ольга КУЛЬБАБА, керівник ДТК “Писанка”

с. Мовчанівка

Підволочиський район

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*