gazpostach

Судити треба… учнів?000001Апеляційний суд Тернополя поновив на посаді директора профтехучилища Андрія Каплуна, котрий привселюдно знущався над учнями.

1 вересня педагог, який ставив дітей на коліна і застосовував неприйнятні методи виховання, з’явився на лінійці у навчальному закладі, яким донедавна керував. Виступаючи перед присутніми, пан Каплун запевнив, що «докладе всі зусилля, всі вміння, зокрема професійні, щоб навчити підростаюче покоління».

Як стало відомо журналістам газети «Свобода», свої вміння педагог поки застосовує лише на уроках математики. До своїх керівних обов’язків пан Каплун ще не взявся.  Наразі керівництво закладом здійснює в.о. директора. Втім будь-якого дня одіозний директор може знову повернутися на «тепленьку» посаду. Адже стаття, за якою судили Андрія Каплуна, не передбачає звільнення. Але про все по-порядку.

Викурив сигарету – ставай на коліна

Нагадаємо, восени минулого року директор вищого професійного училища побачив, як двоє учнів палять. Він вирішив їх привселюдно присоромити, поставивши на коліна у присутності однолітків. Процес «виховання» зняв на відео ще один учень ПТУ й розмістив у Інтернеті. Так про каплунівські методи виховання дізналася вся країна. Згодом стали відомі й інші деталі. Зокрема, за непослух учнів штрафували, або вони відбували покарання за провину, працюючи на землеволодіннях пана Каплуна.

Справою зацікавилися правоохоронці. Її передали до суду, а Міністерство освіти достроково розірвало контракт і звільнило Андрія Каплуна із займаної посади.

Проте 25 серпня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області поновила його на посаді директора Тернопільського вищого професійно-технічного училища ресторанного сервісу і торгівлі. Мовляв, його звільнено з роботи з порушенням закону.

Більше того, як повідомляє прес-служба апеляційного суду області, представники Міністерства освіти та науки України, управління освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації, що першими ініціювали звільнення горе-педагога, на жодне судове засідання не з’являлися. Що, вочевидь, також вплинуло на рішення суддів.

«Ситуація, що склалася у навчальному закладі, –  дуже прикрий випадок з точки зору кожного освітянина. Адже було принижено гідність дитини. Міністерство освіти відреагувало на події в училищі, з директором було розірвано трудові відносини. Згодом він програв суд міністерству. Але тепер апеляційний суд прийняв інше рішення. Ми були запрошені до розгляду справи в апеляційному суді як третя сторона. У зв’язку з відсутністю нашого юриста, ми написали лист із проханням перенести слухання. Але суд його не задовольнив. Оскільки ми – третя сторона, то суд міг розглядати цю справу і без нас. Нині все залежить від Міносвіти – чи поновить воно контракт із А. Каплуном. Наразі про остаточне рішення ще невідомо», – повідомила інформаційному агентству UNIAN  заступник  начальника управління освіти облдержадміністрації Ганна Зварич.

Судили не за тією статтею

З’ясувалося, Андрієві Каплуну так легко вдалося повернутися на попередню посаду, бо його судили не за тією статтею.

«Наприкінці серпня 2011 року Міністерство освіти та науки і Андрій К. підписали контракт про призначення останнього директором ТВПТУ ресторанного сервісу і торгівлі строком на 5 років, тобто до 1 вересня 2016 року. Проте у лютому, після появи в мережі Інтернет, а також у тернопільських та всеукраїнських ЗМІ критичних публікацій стосовно непедагогічних методів виховання, які застосував керівник профтехучилища, Міністерство освіти достроково розірвало контракт і звільнило Андрія К. із займаної посади, посилаючись на п. 8 ст. 36 Кодексу законів про працю України та підпункт 11 пункту 10 Контракту в частині дотримання законодавства.

Проте вказаний пункт визначає обов’язки позивача забезпечувати дотримання законодавства, здійснювати заходи із вдосконалення управління навчальним закладом, зміцнювати фінансово-господарську й трудову дисципліну, але не передбачає звільнення працівника. Тому колегія апеляційного суду ухвалила висновок про необгрунтованість і незаконність розірвання контракту та звільнення Андрія К. з посади директора ТВПТУ.

Колегія скасувала рішення місцевого суду, за яким Андрію К. відмовили у поновленні на роботі, посилаючись на те, що суд фактично вийшов за межі дослідження причин звільнення. Зокрема, місцевий суд виходив з того, що пан Андрій як педагог вчинив аморальний вчинок і дискредитував себе. Звільнення за вчинення аморального проступку передбачено п.3 ч.1 ст. 41 КЗпП України, але позивача звільнено не за цією статтею Кодексу, а за п. 8 ст. 36 КЗпП України.

Водночас у матеріалах справи є копії звернень до Міністерства освіти та науки батьків студентів училища і окремо — батьків покараних хлопців, де вони запевняють, що не мають претензій до методів виховання директора і просять поновити його на посаді. З аналогічним проханням до суду звернувся і педагогічний колектив училища», – повідомляє прес-служба апеляційного суду Тернопільської області.

Від редакції: Коли у мережі з’явилося відео неприйнятних методів виховання, які застосовував директор вищого професійного училища, на захист дітей стали сотні депутатів, освітян, правоохоронців. Вони в один голос заявляли, що такі люди не можуть працювати в освіті.

Але коли пана Каплуна поновили на посаді, всі чомусь затихли. Департамент освіти звинувачує суд, який виніс ганебне рішення, а суд перекладає відповідальність на департамент освіти, де не знають законів. Але кого повинні звинувачувати учні, які стали заручниками ситуації? Що робити батькам, які бояться відпускати своїх дітей на навчання? Таких питань можна поставити ще з десяток, але на жаль, сьогодні ніхто не може дати на них відповідь…

Наталя ЛУКІВ

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*