Повідомити новину

Поширити:

Збаражчанин має повернути державі понад чотири з половиною тисячі гривень, хоча вважає себе зовсім не винним.
У січні цього року у межах області винесено перше судове рішення, яке стосується стягнення надміру виплачених коштів житлових субсидій. Хоча і раніше розглядалися такі справи – про повернення субсидій, призначених декілька років тому за тоді діючим законодавством, яке мало набагато більше обмежень, ніж тепер. Скажімо, не мали права на субсидії ті, у власності яких було більше ніж два автомобілі. Через таку обставину нещодавно жительку Теребовлі, члени сім’ї якої володіли «Мерседесом» і ГАЗ, зобов’язали повернути понад чотири тисячі гривень. Причому аналогічних судових справ було доволі багато. А от за теперішні субсидії лише почалися судові баталії. І першим «під роздачу» потрапив збаражчанин.
Чим він завинив? Сектор державних соціальних інспекторів, проводячи звірку повноти та достовірності інформації на призначення житлових субсидій, виявив, що чоловік подав невірну інформацію про витрати на придбання майна на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Зокрема його син, який значиться як член сім’ї декларанта, у березні 2015 року купив автомобіль «Фольксваген Транспортер» за 138400 гривень. А отже, збаражчанин не мав права на призначену йому субсидію – 12 тисяч 776 гривень. Виявивши таку обставину, управління соціального захисту населення Збаразької РДА зняло невикористану субсидію у сумі понад вісім тисяч гривень, а решту – чотири з половиною тисячі – запропонувало повернути добровільно.
Втім, збаражчанин відмовився, бо не чув за собою гріха. Як він пояснював на суді, «Фольксваген Транспортер» був придбаний ще у 2013 році за генеральним дорученням, а у 2015 році він лише переоформив автомобіль на сина та зробив відповідний технічний паспорт.
Таке пояснення не врятувало – суд нагадав, що
при генеральній довіреності від власника транспортного засобу повірена особа не набуває право власності на транспортний засіб, вона лише діє в межах доручення.
Автомобіль вважається придбаним з моменту виписки довідки-рахунку, що і було формою договору купівлі-продажу транспортного засобу.
Збаразький райсуд зобов’язав чоловіка повернути понад чотири з половиною тисячі гривень надмірно виплачених житлових субсидій. Окрім того, йому доведеться сплатити судовий збір – 551 гривню.