gazpostach

Стежка до людей – через добрі справи50001Відколи працюю помічником депутата обласної ради Олександра Самсоненка, не перестаю дивуватися його добрим справам. Будучи успішним керівником підприємства «Агро–Рось», він уже майже півтора десятка літ успішно поєднує ефективну роботу в агробізнесі, активну громадську діяльність із турботою про свій колектив і селян, в яких орендує землю.

Свого часу при в’їзді до села Качанівка з Підволочиська сумної слави зажив вигин дороги, де трапилося чимало трагічних ДТП. Аби убезпечити краян від подальших неприємностей, Олександр Феодосійович ініціював спорудження каплички Матінки Божої. І сталося диво – відколи святиня постала край дороги, цю ділянку траси оминають нещастя.

І це лише один красномовний штрих до діяльності нашого керівника, який буквально поріднився з Підволочищиною. Річ у тому, що життєва дорога пана Олександра була складною і багатогранною. Скажімо, народився він у родині військовослужбовців у колишній Німецькій Демократичній Республіці, працював у Прибалтиці, в Сибірі, а згодом зайнявся сільським господарством у Підволочиському районі.

Завдяки набутому досвіду, в «Агро-Росі» сформував чудову команду спеціалістів. Чого лише вартий директор  підприємства, його однодумець і товариш Михайло Сай! Саме від нього залежить щоденний успіх підприємства, а значить, заробіток і добробут колективу та його впевненість у завтрашньому дні.

Нині в «Агро–Росі» сотні людей завдяки Олександру Феодосійовичу мають роботу, а отже, живуть, одружуються, народжують дітей, виховують, навчають їх, доглядають старших і розбудовують свої оселі. Задоволені співпрацею з агрофірмою Самсоненка і власники земельних паїв, адже вона розраховується, як мовиться, вчасно і рясно.

Підприємство в основному займається вирощуванням зернових і технічних культур. Разом з тим, у його володіннях дозрівають зеленобокі яблука в 42-гектарному саду. Радують непоганим урожаєм семигектарна плантація смородини та двогектарний малинник.

Навіть в умовах економічної кризи керівництво «Агро–Росі» знаходить можливості для розвитку матеріальної бази, скажімо, на центральній садибі товариства будують комплекс гаражів для зберігання автотранспорту, потужних «Джон Дірів» і сервісний центр для їх технічного обслуговування.

Пан Олександр знаходить спільну мову з представниками усіх гілок влади, а тепер і з керівником новосформованої  територіальної громади Віталієм Дацком. Відтак значну увагу підприємство приділяє ремонту доріг і сільських вулиць. Зокрема, на ремонт доріг Терпилівка-Лозівка–Гущанки і Оріховець–Рожиськ вивезено понад 4 тисячі тонн кам’яного відсіву. Найближчим часом заплановано забезпечити ще 10 тисяч тонн висівок і щебеню для ремонту дороги і благоустрою  Чернилівка–Оріховець.

Серед іншого слід згадати про допомогу Качанівській школі, грошові сертифікати навчальним закладам у Іванівці, Качанівці, Оріхівці, Лозівці, Підволочиську на загальну суму майже 25 тисяч гривень, а ще – кошти на ремонт електропостачання Рожиська. До речі, в цьому селі «Агро-Рось» не веде господарської діяльності.

Із весни 2014 року «Агро-Рось» активно підтримує наших захисників у зоні АТО. Разом з тим, підприємство виплачує заробітну плату не лише бійцям Олегу Кравчуку, Андрію Форкуну, Олександру Заліщуку, Володимиру Будію, Ярославу Паньківу, які перебувають на передньому краї воєнних дій, але й Андрію Гринді та Ігорю Абрамюку, котрі  нині на строковій службі ЗСУ. З демобілізованих героїв АТО, наших стипендіатів, трьох уже поновили на роботі в  «Агро-Росі». Загальний внесок агрофірми Самсоненка у підтримку українського війська тільки за приблизними підрахунками перевищує 2 мільйони гривень. Така увага до військових невипадкова, адже батько Олександра Феодосійовича свого часу був заступником командувача знаменитої «Десни», то ж турбота про військо, можна сказати, у нього в крові. А ще на гроші сільськогосподарського товариства збудовано пам’ятник герою АТО Ігорю Новаку (с. Оріховець) та надано кошти на пам’ятник герою АТО Тарасу Біленькому у Підволочиську.

Лише впродовж останніх місяців до депутатської приймальні Олександра Феодосійовича звернулися понад 400 осіб й практично кожному він надав різну, найчастіше правову і матеріальну допомогу.

А ще невтомний аграрій і громадський діяч підтримує футбольну команду «Збруч», місцевих аматорів сцени та церковні громади. Словом, відгукується на кожну людську потребу чи проблему, бо за покликом серця він – людина душевна й співчутлива, а ще – добре засвоїв біблійну істину: «Хто бере – наповнює кишеню, а хто дає, – наповнює серце і душу».

Мирослав ХМУРА

Підволочиський район

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*