gazpostach

Степан БАРНА: «Разом ми збудуємо краще майбутнє для наших дітей»23 травня голова обласної адміністрації Степан Барна відвідав Підволочиський край, взяв участь в урочистостях, Ході героїв, поспілкувався з воїнами АТО.

«Українські січові стрільці, вояки Організації українських націоналістів, Української військової організації, УПА, а сьогодні воїни українсько-російської війни на сході України – це той героїчний пантеон, котрий формує й утверджує нашу державу. Дуже важливо, щоб ми вшановували пам’ять тих, хто віддав життя за вільну й незалежну Україну колись, та тих, хто загинув за свою землю на східному фронті тепер», – зазначив Степан Барна.

Також голова області взяв участь у відкритті меморіальних дощок у Підволочиському професійному ліцеї Тарасові Біленькому та Іванові Вороблеві, які загинули під час виконання бойових завдань на сході.

Опісля Степан Барна вирушив у населений пункт Нове Село, де разом з головою Новосільської громади, керівництвом району оглянув інфраструктуру, поспілкувався з жителями та провів робочу нараду з головами ОТГ та районних адміністрацій.

Приємно потішили зміни у Новому Селі, що відбулися з часу утворення громади. А саме: ремонт у дитячому садочку, амбулаторії, селищній раді.  Поспілкувавшись із завідуючою дитячим садочком, головним лікарем Новосільської амбулаторії та іншими людьми, голова ОДА з упевненістю сказав, що Новосільська об’єднана територіальна громада – це приклад успішного втілення реформи децентралізації.

Про це Степан Степанович говорив і під час робочої наради, котру провели у стінах опорної школи у Новому Селі. Спершу директор навчального закладу провела для чиновників екскурсію, а учитель фізики продемонстрував сучасне обладнання, завдяки якому дітям цікавіше вивчати точні науки, проводити експерименти.  Педагоги кажуть, що докладають максимум зусиль, щоб їхні учні йшли нога в ногу з ровесниками з великих міст, а випускники складали гідну конкуренцію іншим абітурієнтам при вступі у виші.

Під час наради обговорювали п’ять основних і наболілих питань. Найперше, очільник області звернув увагу  на легалізацію землі Тернопільського краю. Мовляв, 25% землі не обліковується. Врожайність у деяких районах падає. Не створюються робочі місця, відповідно, не поповнюється місцевий бюджет.

Окрім цього, керівники обговорили стан проведення реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади в області, підготовку проектів, які передбачається реалізовувати у 2017 році за рахунок коштів субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на
формування інфраструктури ОТГ, розвиток освітніх вимог децентралізації та створення муніципальної поліції у кожній із територіальних громад.

Степан Барна зазначив, що першочерговим завданням голів ОТГ має бути ремонт доріг. На прикладі Великогаївської громади, де затрати на ремонтні роботи поділили громада і адміністрація, відремонтовано чималий відрізок шляху.

«Покращуйте рівень освіти. Створюйте робочі місця. Стежте за чистотою в громаді. І ремонтуйте дороги. Наші двері для вас завжди відчинені. Облавтодор радо йде назустріч. Лише бажання, працелюбність, і ми разом збудуємо краще майбутнє для наших дітей», – сказав наостанку голова обласної адміністрації.

Зоряна ДЕРКАЧ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*