gazpostach

Степан БАРНА: «Популяризувати лемківську культуру треба постійно»240008В області активно готуються до однієї з головних подій року – фестивалю лемківської культури, який заплановано на 6-7 серпня. Засідання оргкомітету днями провів голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Цьогорічний фестиваль «Дзвони Лемківщини» – уже сімнадцятий. Керівник облдержадміністрації наголосив на  вагомості цього заходу, адже він є не лише значущою подією для етнічних лемків, що дозволяє зберегти їхню культуру й традиції, а й потужним ресурсом для приваблювання туристів на Тернопільщину.

– Заходи з популяризації лемківської культури мають відбуватися регулярно впродовж року. Ми не можемо організувати дводенний фестиваль і заявляти, що виконали свою місію. Лемки – невід’ємна частина української нації, тому важливо забезпечити збереження їхньої самобутності, – наголосив Степан Барна.

Організатори фестивалю обіцяють насичену й колоритну концертну програму, участь у якій візьмуть понад тисячу артистів. Також діятимуть танцювальні майданчики, буде дегустація справжніх лемківських страв, працюватиме містечко автентичних майстрів, понад півсотні підприємців представлять продукцію місцевого виробництва, заплановано виставку робіт кращих різьбярів.

Гості фестивалю зможуть розміститися у наметовому містечку, перебування в якому буде безкоштовним, хоча на більшості схожих фестів за місце беруть плату. Також без будь-яких оргвнесків можуть виставити власні вироби майстри народної творчості (запис триває в обласному Центрі народної творчості). Як зазначають у департаменті культури Тернопільської ОДА, зазвичай у фестивалі «Дзвони Лемківщини» беруть участь понад дві сотні умільців, тож туристи матимуть широкий вибір сувенірів.

Обласна та Монастириська районна державні адміністрації докладають зусиль для покращення навколишньої інфраструктури, аби відвідування «Дзвонів Лемківщини» було комфортним для учасників і гостей. З огляду на попередні роки, на фестиваль очікують приблизно 30 тисяч осіб.

Інна БУРЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*