gazpostach

Степан БАРНА: «Монетизація субсидій – це важливий крок для ощадливішого використання енергоресурсів»Цього року Кабінет Міністрів України започаткував реалізацію проекту з монетизації частини зекономленої субсидії, тобто, здійснення виплати коштів споживачу за економію газу та електроенергії, використаних для опалення помешкання. На Тернопільщині компенсацію за економію субсидії отримають 113 тис. 722 родини. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

За його словами, під дію проекту монетизації підпадає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу – 100 кубометрів, за умови, що ці ресурси використовують для опалення.

«На всі родини, які звернулися до місцевих управлінь соціального захисту населення із заявою щодо виплати невикористаних сум субсидій, лише на нашу область держава спрямувала понад 75 мільйонів гривень. Ці кошти вже надійшли на рахунки відповідних установ. І вже з понеділка, 18 грудня, жителі області отримуватимуть до 700 гривень зекономлених субсидій. Кошти зарахують на банківську картку отримувача, їх також можна буде отримати у поштовому відділенні зв’язку або ж самому забрати на пошті», – поінформував Степан Барна.

Крім того, він зауважив, що такий крок дасть змогу ощадливіше використовувати електроенергію та газ. Щодо останнього, це стосується домогосподарств, котрі користуються індивідуальним опаленням, щоб зекономлені показники отримати потім у грошовому еквіваленті.

 «Необхідність переходу від застарілої і неефективної моделі надання субсидій до їх монетизації й адресності назрівала вже давно. Насамперед, тому, що саме монетизація є передумовою ощадливості, якої всі ми прагнемо. Насправді монетизація – це серйозна, навіть революційна зміна, яка є першим і важливим кроком комплексного реформування всієї системи розрахунків за житлово-комунальні послуги. Саме тому монетизація створить стимули економити енергоресурси та дасть інструмент для термомодернізаії своєї будівлі. А відтак, дасть можливість зменшити суми в платіжках, осучаснити дім, покращити комфорт житла і підвищити його ринкову вартість», – наголосив голова ОДА.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*