Збірна України з біатлону трохи засиділася і скучила за змаганнями. І от у фінському Вуокатті вдалося провести перші контрольні гонки з іноземними командами у підготовці до сезону. Разом з українськими біатлоністами у цьому тестовому змаганні брали участь спортсмени з Болгарії, США та Фінляндії.
Особливість контрольного спринту – біатлоністи не бігли штрафних кіл, натомість за кожен промах їм додавали 20 секунд штрафу.
Жінки бігли три кола по 2,3 кілометра. Єдина серед усіх учасниць, яка змогла пройти обидва вогневі рубежі без помилок, – українська біатлоністка білоруського походження Дар’я Блашко. Що стосується виступів інших українок, зокрема нашої землячки Олени Підгрушної, то вона фінішувала
у шістці найкращих – один промах і 53 секунди відставання.
Перемогу в чоловічому спринті на 8,4 км розділили два фінських гонщики. А от капітан української збірної тернополянин Дмитро Підручний програв їм 4 секунди за однакової кількості промахів.
Нагадуємо, це була контрольна гонка в спринті. У неділю ж відбулися ще неофіційні короткі мас-старти, які дуже потішили уболівальників напередодні офіційних стартів Кубка світу з біатлону (почнуться 28 листопада індивідуальними гонками у фінському Контіолахті) Так от, у Воукатті в короткій індивідуальній гонці серед жінок перемогла Олена Підгрушна, а серед чоловіків – Дмитро Підручний! Ось так би і на Кубку світу!