gazpostach

Сріблясті ялини «заступили сонце» тернопільським пожежникамДо редакції газети «Свобода» зателефонувала стурбована мешканка будинку за адресою вул. Лесі Українки, 6. Спилювання двох сріблястих ялин, які росли у дворі кілька десятків років, не на жарт обурило мешканців. Пані Світлана звернулася за допомогою, аби розібратися, чому без їх відома та з яких підстав зрізали здорові дерева.

В одному під’їзді розташувався аварійно-рятувальний загін спеціального призначення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, а в іншому – приватні помешкання, а це – 10 квартир. Як розповіла пані Світлана, 4 серпня, близько опівдня, у їх дворі зрізали дві сріблясті ялини. Мешканці   намагалися з’ясувати обставини, вимагали пояснень. Їм показали дозвіл, підписаний пожежниками.

  • Я не розумію, кому ялини заважали. Тим більше, що вони росли перед нашими вікнами, а не перед пожежною. Не підійшли до ландшафтного дизайну, напевно, я й не знаю.   Я  дуже здивована,  як могли дати дозвіл на спилювання здорових дерев, – обурюється пані Світлана.

Дозвіл пожежники сусідам пані Світлани показали, проте вона не розуміє, чим він міг бути аргументований. Про це ми вирішили дізнатися у профільному управлінні Тернопільської міської ради.

Як прокоментувала головний спеціаліст – ландшафтник відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Світлана Молодецька, надійшло відповідне звернення аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, з долученням протоколу замірів санстанції,   зі скаргою на недостатнє освітлення у їхньому приміщенні. Представники комісії з оцінки стану та вартості зелених насаджень за участю державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища   провели обстеження, яке показало що, дійсно,  освітлення не відповідає нормативам. Тому було прийнято рішення погодити прохання про видалення.

Все ж пані Світлана диву дається, адже благородні сріблясті ялини зрізали за першим проханням, а сухі дерева на бульварі Данила Галицького чи поблизу літака – нікого не турбують.

Олена РОЖКО

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*