gazpostach

Справу про напади на валютників скерували до суду Майже рік на території Тернополя орудувала злочинна група, яка нападала та грабувала людей. Усі жертви займалися веденням валютних операцій.

Житель однієї з кавказьких республік ще влітку 2019 року вирішив заробляти викраденням чужого майна та нападами з метою збагачення. У спільники взяв брата та ще одного співвітчизника.

– В організованій злочинній групі кожен виконував чітко поставленні завдання, – розповідає начальник відділу слідчого управління Рустам Гикавчук. – Організатор планував майбутні незаконні заробітки, шукав жертв, координував усі дії та вивчав маршрути потерпілих й місця концентрації камер відеоспостереження. Окрім цього він займався і фінансовими питаннями та транспортом. По телефонах нападники спілкувалися між собою лише на іноземній мові.

Спільники «йшли на справу» за чітко спланованим планом, який готувався не один день. Злочинне угруповання встигло обікрасти та пограбувати трьох жителів Тернополя. Усі потерпілі мали відношення до проведення валютних операцій.

Перед грабежами підозрювані дізнавалися, де мешкає жертва, її щоденний графік, а також якими дорогами ходить та на яких транспортних засобах їздить.

Про напад одна із жертв повідомила у серпні 2020 року. Жінка, помітивши у під’їзді незнайомців, спробувала втекти. Проте зловмисники її наздогнали, вдарили та відібрали сумку в якій було майже 400 тисяч гривень. Гроші витратили на власні потреби.

Вісім місяців спостерігали нападники і ще за однією жертвою. Жінку чекали неподалік будинку. І коли вона підійшла, вирвали з рук сумку та втекли. Тоді тріо збагатилося майже на 75 тисяч гривень.

Третьою жертвою був чоловік. Його підозрювані вдарили в голову, а коли потерпілий впав, почав наносити тілесні ушкодження, поки він не втратив свідомості. Після цього перерізали ремінь сумки та втекли, прихопивши 80 тисяч гривень.

Після останнього нападу злочинці планували залишити Україну – вони придбали квитки на літак Львів-Баку.

Співробітники управління стратегічних розслідувань спільно з слідчими ГУНП в області та патрульною поліцією під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, а також за силової підтримки бійців КОРД провели масштабну спецоперацію з ліквідації групи. У ході обшуків правоохоронці вилучили речові докази з останнього злочину.

Усі фігуранти справи тепер постануть перед судом і відповідатимуть за частиною 4 статті 187 ККУ – розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, та частиною 5 статті 186 ККУ –  грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою, повідомили у відділі комунікації обласної поліції.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*