gazpostach

Спадок  тисячоліть – скіфи, сармати, руси, українці…600013Унікальну виставку вперше в Західній Україні відкрили у Кременецькому краєзнавчому музеї. Тут виставлені експонати, зібрані підприємством громадської організації „Фактор Державного значення з охорони історико-культурних цінностей” м. Первомайський Харківської області. 

Директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук зазначив, що очолюваний ним заклад не лише започаткував професійну співпрацю зі згаданою громадською організацією, а й надалі разом з нею розроблятиме й утілюватиме в життя цікаві  спільні проекти.

– Наш краєзнавчий музей буде представляти інтереси цієї організації у нашому регіоні. Скажімо, вже заплановано виставляти їхню експозицію в Дубно, Луцьку, Рівному… – наголосив Андрій Левчук.

На виставці – рідкісні екземпляри скіфсько-сарматського періоду, а також унікальна колекція раннього бронзового віку, до якої належить велика збірка знаків князів Рюриковичів.  Кандидат історичних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Т.Г.Шевченка, науковий співробітник Кременецького краєзнавчого музею Олександр Соловей розповів про скіфський період як про глибокий пласт стародавньої української історії. До речі, в поховання скіфських царів клали вироби й прикраси із золота тільки високої проби.

На Тернопіллі однією із чотирьох груп поселень і  поховань скіфського часу є Могилянська (ІІ пол. VІІ – поч. VI ст. до н.е.), до котрої належать Кременецький і Шумський райони.

– Ця виставка органічно вписується в контекст вивчення історії стародавньої Кременеччини. Разом із тим, питання ролі скіфів в історії України ще не до кінця вивчене й досліджене. Але скіфи були першим народом, який започаткував на наших землях державність, – зауважив  перший заступник Кременецького міського голови Микола Матвіюк. – Все це – неоціненний спадок нашої понад тисячолітньої минувшини: скіфи, сармати, слов’яни, руси, українці…

Борис  ФЕДИШЕН

Фото Алли ОЛЬШАНСЬКОЇ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*