gazpostach

Соціальні гарантії для пенсіонерів від Михайла Головка27072Нині виникла складна ситуація із соціальними гарантіями для пенсіонерів. Особливо це відчутно під час виплати пенсій, які зазвичай невисокі та не дозволяють повною мірою забезпечити належну якість життя пенсіонерів. Необхідний рівень соціального захисту пенсіонерів сьогодні відсутній через нездатність теперішнього уряду розробити цілісну стратегію соціальної політики, яка захищала б соціально незахищені верстви населення.

«В Україні є величезна кількість пенсіонерів, у тому числі працюючих, які мають право на перерахунок пенсії, – переконаний народний депутат України Михайло Головко. – Вони потребують належної оплати праці за свою багаторічну роботу, яка стала фундаментом сучасної Української держави. Саме сьогоднішні пенсіонери в тяжкі 90-ті роки ХХ ст., коли часто не виплачували заробітної плати, або яка становила мізерний розмір, здійснили вагомий вклад у  розвиток нашої держави. Адже, не отримуючи зарплати, люди продовжували працювати далі, сподіваючись, що у майбутньому держава на належному рівні віддячить їм за це».

Однак при зверненні до органів Пенсійного фонду ветерани стикаються з труднощами, оскільки перерахунок пенсії здійснюється відповідно до вимог Закону, за яким показником заробітної плати для перерахунку є її розмір у 2007 році, а саме 1197 гривень.

«Але, як стверджується в Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму. А тому Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вимагає, щоб перерахунок пенсії відбувався відповідно до прожиткового мінімуму, який сьогодні становить 1399 грн.», – заявив Михайло Головко.

Для вирішення цієї проблеми був зареєстрований Проект Закону України  № 4933 від 08.07.2016, яким визначається,  що перерахунок пенсії здійснюється від теперішнього розміру прожиткового мінімуму.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*