Повідомити новину

Поширити:

В усі часи є постаті, які викликають здивування, захоплення, інтерес із першого погляду, з першого знайомства. Серед них  – творча й неординарна особистість Миколи Солонера. Молодий, відомий і досвідчений скульптур, який народився у 1974 році у Тернополі, але коли йому було тільки 22, доля закинула його у далеку Англію, де після навчання він став творити свої шедеври, але ніколи не забуває про Україну, про рідне місто.
Микола Солонер навчався у Челсі та Кенсінгтонському коледжі мистецтв на відділенні скульптури. Його твори експонувалися у багатьох відомих музеях та галереях Англії, зокрема, у Музеї Вікторії та Альберта, в галереї Opera Gallery в Лондоні.
У 2015 році скульптор Микола Солонер дав можливість насолодитися його роботами у Києві: організовує виставку, яка з успіхом проходить у Національній Академії мистецтв України.
Митець згадує, що у непрості 90-ті, а саме, у 1996 році, бажання побачити іншу країну, відкрити себе спонукало покинути Тернопіль і переїхати у Лондон, де він зміг розвинути талант, реалізуватися як скульптор, а також винайшов власний стиль і манеру передачі образу людини, де головують емоційні стани: радість, гнів, смуток, сміх…
Минулого року наукові працівники Національного заповідника «Замки Тернопілля» зініціювали створення арт-галереї митця Миколи Солонера у Вишнівецькому палаці. Після року наполегливої праці 1 жовтня у трьох виставкових залах Вишнівецького палацу відбулося відкриття виставки скульптора Миколи Солонера «Пазлфаунізм».
Усі туристичні відвідувачі Вишнівецького палацу зараз мають прекрасну можливість поринути у мистецький світ Солонер – стилю, який отримав право на життя у 2004 році і назву «Пазлфаунізм» – стиль, що передбачає довільне розташування символів тварин, які, наче пазли, утворюють єдиний твір мистецтва. Їх необхідно розглядати зблизька, адже вони мають багато деталей.
На відкритті виставки із вітальним словом перед присутніми виступила директор департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Байталюк. Пані Світлана щиро подякувала митцю та колективу Національного заповідники «Замки Тернопілля» за організацію заходу, висловила переконання, що експозиція не залишить байдужими нікого, адже в ній представлені яскраві та самобутні роботи талановитого  майстра, для якого головне – творити і працювати над собою і для людей.
Дякувала за мистецький талант і за те, що виставка скульптур відбувається саме у Вишнівецькому палаці, Юлія Цимбалюк – заступниця голови Вишнівецької об’єднаної територіальної громади.
Теплими і зворушливими були виступи заслуженого художника України, наставника Євгена Удіна, відомого тернопільського митця Миколи Кафтана, друзів скульптора Іванни Сивак – мисткині, дизайнерки одягу, а також заслуженого артиста України Андрія Підлужного.
Від імені дирекції Національного заповідника «Замки Тернопілля» привітала Миколу Солонера заступниця директора з наукової та масово–просвітницької роботи Тетяна Думська, яка вручила митцю грамоту та побажала йому плідних творчих пошуків, впевненості у нових починаннях, позитивних емоцій заради творчості, професійного росту та вдосконалення.
І ось нарешті настала найхвилююча і найочікуваніша мить дійства – урочисте перерізання стрічки і відкриття нових залів скульптури у Вишнівецькому палаці. Микола Солонер захопливо презентував свою виставку, розповів про себе, про свою творчість. Він завжди хотів бути індивідуальним, не таким як усі, ніколи не зупиняється на досягнутому, пізнає, вивчає, удосконалюється.
Дякую Миколі Солонеру за його творчість, за його неймовірний талант, за те, що прославляє рідне місто Тернопіль, Україну, впливає на її культурний розвиток.
Ольга СТАНКЕВИЧ,    начальниця відділу обслуговування туристів та масово–освітньої роботи Національного заповідника «Замки Тернопілля»