gazpostach

Skoda? Шкода!190011Сьогодні рано-вранці, о четвертій годині двадцять хвилин, мене розбудив мобільний телефон. Прийшла есемеска, яка сповістила, що я раптово розбагатів, ставши володарем престижного авто Skoda Yeti. Оце пре з понеділка, подумалося. Якщо так далі піде, то до кінця мене поінформують, що виграв квартиру в Києві і віллу на Мальдівах.

Далі сну вже не було. Думав, що не маю водійських прав і треба когось просити, щоб перегнав машину з Києва…

А тепер серйозно. Звісно, я зрозумів, що це чистісінький лохотрон, що ця афера давня як світ. Але чому все ще знаходяться простаки, які ведуться на подібні «подарунки», віддаючи злодіям тисячі кровних гривень?

Для початку спробував зайти на електронний ресурс, на який мене відсилала есемеска за детальною інформацією. Але… У безмежному Інтернет-просторі місця для сайту autoboom.info не знайшлося. Нічого, у запасі ще були три телефонні номери: (063) 391-99-74, (050) 528-42-93 і (093) 641-02-28.

Телефоную. Кажу, що виграв авто, хоча участі у жодних акціях не брав. Перепитали номер, на який прийшла есемеска. Сказали, що уточнять і передзвонять. Передзвонили. Сказали, що мій номер справді виграшний. Як я міг виграти? Сказали, що я поповнював мобільний телефон через термінали і бокси. Саме тому методом випадкового електронного вибору щастя наздогнало мене. А ще запитали, чи я заходив на їхній сайт, де є всі умови акції з розіграшем основного призу – автомобіля. І тут я проколовся, необачно ляпнувши, що такого сайту не знайшов.

Стало зрозуміло, що для лохотрону їм не підходить дядько, котрий вміє користуватися комп’ютером. Тому почали наполегливо відсилати мене до того ж таки сайту, аби взяти з нього всю необхідну інформацію. Я ще пробував нав’язати розмову, мовляв, а що потім… Сказали: «Заходите на сайт, а потом авторизируйтесь и зарегистрируйтесь». І припинили зв’язок.

До речі, я збрехав своїм благодійникам, що поповнював телефон через термінали або бокси. Завжди роблю це тільки з власного рахунку і власної сторінки в одному з банків.

Хочете знати, що було б потім, особливо після того, якби ви їх порадували, що не маєте змоги зайти на сайт? Вам сказали б сплатити перший внесок (решта – вони) або один процент від податку на машину тощо. Далі вас відсилають до терміналу і диктують номер рахунку, на який треба кинути гроші. І все: у вас нема не тільки машини, а й кількох тисяч гривень.

І майте на увазі: викрити цей лохотрон важко. Аферисти діють дуже хитро і через підставних осіб.

… Шкода не Skody. Шкода тих легковірних людей, котрі так легко потрапляють у пастку злодіїв.

Михайло ЛИСЕВИЧ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*