06.02.2023 11:31

Повідомити про новину

Поширити:

Як правильно саджати моркву? У чому проблема, скажете ви, було б насіння. Робимо в грунті борозенки, акуратно насипаємо насіння, загортаємо і все… Але! А чи зійде морква і чи не загусто? Тому ми хочемо вам розповісти про ефективніші способи посіву моркви.
Проріджувати моркву не потрібно!
За 10-12 днів до посіву зав’язуємо насіння моркви  в ганчірочку, вільніше. Закопуємо у вологу землю на штик лопати. Протягом цього терміну з насіння вивітрюються ефірні масла, які заважають прорости.
Викопуємо вузлики з насінням із землі. Насінини будуть вже набряклі, великі, майже пророслі. Висипаємо їх в посудину і припудрюємо звичайним крохмалем. Насіння не прилипає до пальців, його добре видно на вологій землі. Акуратно розкладаємо насінини в борозенки з потрібним інтервалом і присипаємо піском або сухою землею.
Морква сходить на 3-5 день після сівби!
Причому, без поливу, оскільки полив створить над насінням твердий шар землі, пробитися через який буде складно. Все, на цьому турботи закінчилися аж до прополювання.
Поєднані посіви
Посіви моркви нерідко поєднують з садінням цибулі. Їх можна чергувати рядками, а можна застосувати “маячковий” метод. У цьому випадку насіння моркви переважно сіють рядками, а вже у ці рядки висаджують звичайну цибулю. Цей спосіб зручний тим, що суміщені посіви моркви і цибулі захищають одне одного від шкідників: морквяної і цибулевої мухи.
Змішаний спосіб
Наприклад, можна змішати насіння моркви та редиски в одній чашці, додати туди трохи піску для рівномірності посіву і сіяти в борозенки. Редиска швидко сходить і росте, ви її поступово висмикуєте, а для моркви залишається все більше вільного місця в рядку. Проріджувати таку грядку не доведеться.
Редиску можна замінити будь-якою іншою рослиною, що швидко сходить і дозріває. Добре підійдуть шпинат або салат. Ідея змішаних грядок дає хороші результати.
Морква з піском
Це дуже зручний і економний спосіб посіву насіння моркви. Необхідно змішати 1-2 ст. л. насіння моркви з 1 відром піску, після чого отриману суміш розкидати в борозни. Пісок повинен бути сухим, інакше насінини погано перемішуються, а посіви будуть нерівномірними. Після цього потрібно добре полити рядки водою, засипати зверху невеликим шаром грунту.
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.