Повідомити новину

Поширити:

Тепер один юнак – в іншому світі, двоє ще довго лікуватимуться.
У Тернопільському міськрайонному суді прозвучав вирок для водія, який скоїв смертельну аварію. На лаві підсудних – 25-річний хлопець із с. Ангелівки Тернопільського району, з вищою освітою, працює бібліотекарем у сусідньому селі. Захисники і навіть прокурор просили для нього покарання без позбавлення волі. Однак…
Аварія трапилася вдосвіта 8 березня цього року між селами Романівка й Ангелівка. «Славута», у якій їхали четверо хлопців з Ангелівки, врізалася у зустрічний Volkswagen. Недаремно кажуть, що машини від «ЗАЗ» – консервні бляшанки, які у серйозних ДТП залишають мало шансів людям не травмуватися. Так і цього разу – машину від удару буквально сплющило. Водія і трьох пасажирів  без свідомості доправили в лікарню. В іномарці, у якій їхало подружжя львів’ян з двома дітьми, потерпів чотирирічний хлопчик – йому порізало щоку, дуже травмувало ніс. Дитина була пристебнутою в автокріслі, й, можливо, це й врятувало хлопчикові життя.
Цього ж дня у соціальних мережах постраждалим хлопцям з Ангелівки збирали кошти на лікування, шукали донорів крові. Виявилося, наслідки були дуже серйозними –  усім чотирьом проводили одна за одною операції. Переломи, травми внутрішніх органів, поламані ребра і пошкоджені легені – хлопців, як то кажуть, складали і латали.  Не усім вдалося вижити – через 26 днів один юнак помер.  Його смерть настала внаслідок закритої травми шийного відділу хребта з ушкодженням спинного мозку.
Виявилося, водій і пасажири «Славути» були нетверезими. Вони святкували день народження знайомого у Ступках. Повернувшись в Ангелівку, продовжили застілля вдома у водія. Після того господар посадив усіх у батькову «Славуту» і кудись помчав трасою, поки не врізався у зустрічний «Volkswagen».
На суді були усі потерпілі, матір покійного. Остання розповідала, що перед операцією син їй розповів, як усе сталося – водій, як і решта інших, були нетверезими, авто чомусь занесло, і вона опинилася на зустрічній смузі. Власне, експерти встановили, що машина була у технічно несправному стані, з шинами різних моделей та сезонності,  різними малюнками протектора. То чи дивно, що машину занесло?
Внаслідок аварії один юнак помер, двоє зазнали важких тілесних ушкоджень, а чотирирічний хлопчик – середньої важкості тілесні ушкодження. Ніхто з потерпілих не заявляв претензій матеріального характеру. Мати покійного хлопця зауважила, що жодні гроші не повернуть їй сина. Вона не відчула каяття від винуватця, не почула від нього вибачень. Інші потерпілі, коли суддя запитав про їхню позицію щодо покарання обвинуваченого, змовчали… Видно, смерть друга, тяжкі наслідки аварії, підірване здоров’я не дали їм вимовити, можливо, рятівні слова для обвинуваченого: «не карайте суворо» чи «не позбавляйте волі». Усі вони були в одному човні – однаково нетверезими і бездумними, але керманич мав би передбачати наслідки і тепер понесе відповідальність.
Примітно, що, окрім адвоката обвинуваченого, позицію застосувати відстрочення відбування покарання висловив прокурор. Але суддя на те не погодився – надто багато потерпілих і важкі наслідки ДТП.
Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 2 ст. 286 КК України –  порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили потерпілим тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження та спричинило смерть потерпілого. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Вирок суду: позбавлення волі на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки.
У засудженого є можливість оскаржити вирок в апеляційній інстанції.
Ольга КУШНЕРИК