Повідомити новину

Поширити:

Останнім часом до редакції «Свободи» почали телефонувати стурбовані читачі з повідомленнями про шокуючу інформацію в Інтернеті. Мовляв, у людей, котрі отримали субсидію від держави, соціальні інспектори перевірятимуть наявність дорогих речей у квартирі, і навіть якість та вартість харчів у холодильнику.
Справді, на сайті Інтернет-порталу «Бізнес України» ми знайшли цю статтю. Окрім інформації про отримувачів субсидій, там йшлося і про те, що не менш ретельної перевірки зазнають ще й матері-одиначки, які свідомо не реєструють шлюб і при цьому користуються соціальною допомогою. Також повідомляється, що перевірятимуть доходи, які родина отримує від родичів, котрі перебувають на заробітках за кордоном.
Або інший варіант – людина ніде офіційно не працює, а тим часом їздить на заробітки в Польщу, Росію тощо. Свої доходи, звісно, ніде не декларує. Юристи у коментарях до статті заявляють, що, ймовірно, соціальний інспектор не тільки перевірятиме матеріальний стан, а й опитуватиме сусідів.
А ще у матеріалі йшлося про те, що немалих штрафів зазнають і ті громадяни, котрі неофіційно здають житло.
Інформація і справді шокує! Якщо це правда, то чому її не оприлюднять на загал? Про це ми вирішили поцікавитися в департаменті соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації.
«В Інтернеті часто з’являється абсурдна інформація. Не знаю, хто і з якою метою її пише і розповсюджує, – обурилася спеціаліст з питань соціальних виплат Тамара Павлівна Козак. – У нас не було і, гадаю, не буде жодних вказівок з приводу того, щоб соціальні інспектори проводили перевірки осель людей, котрі отримали субсидії. При видачі субсидії враховується тільки та інформація, котру людина повідомляє в декларації. Також, що стосується осіб, які офіційно не працюють, а тим часом їздять за кордон. Якщо протягом року людина не була влаштована офіційно на роботі, то враховують два прожиткових мінімуми. Правда, бувають у нас акти обстеження. Але їх ініціює особа, яка подає на субсидію. Це буває у тому випадку, коли хочуть, щоб родича, прописаного у квартирі, але тривалий період часу живе за кордоном і, відповідно, не проживає у домі, не враховували у склад сім’ї.
Хочу заспокоїти і матерів-одиначок. І для них жодних нововведень немає. Це ж треба було додуматися написати, що соціальні інспектори опитуватимуть ще й сусідів!
Шановні читачі «Свободи», не вірте усьому, що пишуть в Інтернеті. Часто ця інформація перекручена, недостовірна або й узагалі вигадана. Якщо у вас виникають схожі запитання, звертайтеся у департамент соціального захисту населення, де вам нададуть усю необхідну інформацію».