Повідомити новину

Поширити:

Восени 1846 року Тарас Шевченко за завданням Тимчасової комісії для розгляду давніх актів відвідав Волинь для збору «разных сведений о народных преданиях, рассказов о курганах, древних памятниках, а также древних актов, бумаг и т. п.». Є документальні свідчення того, що Шевченко в жовтні 1946 року побував у Почаєві. У книзі для почесних гостей готелю Почаївської лаври залишився власноручний підпис Шевченка й допис «На храм три рубля сребром подаю». Служителеві готелю поет подарував свій «Кобзар». На будівлі в 1961 році прикріплено пам’ятну таблицю з надписом: «У цьому будинку восени 1846 року проживав і працював видатний український поет Тарас Григорович Шевченко».
«Дослідник Володимир Дорошенко проклав такий шлях Шевченкового наукового відрядження: Житомир — Новоград-Волинський — Корець — Дубно — Кременець — Почаїв — Вишнівець — Берестечко — Дубно — Луцьк — Ковель… Володимир Рожок здійснив власну наукову подорож у Вишнівці, де зустрівся з правнучкою колишнього слуги в палаці князів Вишневецьких Федора Кружилки Галиною Резник — вчителькою місцевої школи, яка підтвердила оповідь про відвідання Шевченком містечка, замкової церкви Вознесіння Господнього, в якій вінчалася Марина Мнішек з цісаревичем Дмитрієм… Думку про перебування Тараса Шевченка у містечку Вишнівці не ставить під сумнів й авторитетний шевченкознавець Петро Жур, оскільки поїздка до родинної колиски-палацу князів Вишневецьких не потребувала багато часу — якихось 20 км від Почаєва і 25 км — від Кременця» (П. Кралюк, письменник та науковець).
Архівних свідчень тієї подорожі залишилося доволі мало, тому що звіт Шевченка для Археографічної комісії загубився. Але почаївські акварелі, ескізи, записи народних пісень, а також згадки про наш край у творах Шевченка є доказом цього.
У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії діє книжково-ілюстративна виставка, присвячена 175-річчю від часу перебування Тараса Григоровича Шевченка на Тернопільщині. На ній подано наукові дослідження українських учених та діаспорні літературознавчі видання про перебування Великого Кобзаря на Волині, твори місцевих літераторів та митців, присвячені Тарасові Шевченку.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати Тернопільську ОУНБ!
  Наталія Луговська,
 провідний бібліотекар відділу краєзнавчої літератури   та бібліографії Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Теги: виставка