Повідомити новину

Поширити:

6 квітня розпочалося громадське обговорення щодо присвоєння Тернопільському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей №15» імені Лесі Українки.
Після отримання висловлених пропозицій та проведення аналізу, результати громадського  обговорення будуть оприлюднені на сайті Тернопільської міської ради, а 7 червня о 10 год. громадські обговорення у формі круглого столу (онлайн-конференція) відбудуться в актовій залі Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей №15».
Відповідну ініціативу, подану адміністрацією школи, педагогічним колективом, учнями і випускниками закладу, а також батьківською громадськістю, підтримали місцеві депутати на сесії Тернопільської міської ради 5 березня.
Як відомо, наша славна
Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року у місті Новограді-Волинському. Вчилася у приватних учителів. В 6 років почала вчитися вишивати. 6 січня 1880 р. дуже застудилася, почала тяжко хворіти. Влітку 1883 року у дівчини діагностували туберкульоз кісток, в жовтні цього ж року видалили кістки, уражені туберкульозом. У грудні Леся повертається з Києва до Колодяжного, стан здоров’я поліпшується, з допомогою матері Леся вивчає французьку і німецьку мови. Починаючи з 1884 року, активно пише вірші («Конвалія», «Сафо», «Літо краснеє минуло» та ін.) і публікує їх у часописі «Зоря».
Про рівень її освіти може свідчити факт, що у 19-літньому віці Леся Українка написала для своїх сестер підручник «Стародавня історія східних народів». Побувавши у 1891 році в Галичині, а пізніше й на Буковині, познайомилася з багатьма визначними діячами Західної України.
Вимушені потребою лікування подорожі до Німеччини, Італії, Єгипту, кількаразові перебування на Кавказі, Одещині, в Криму збагатили її враження та сприяли розширенню кругозору. На початку березня 1907 року переїжджає з Колодяжного до Києва.
7 серпня 1907 р. Леся Українка та Климент Квітка офіційно оформили шлюб у церкві. Останні роки життя Лариси Косач-Квітки пройшли в подорожах на лікування до Єгипту й на Кавказ. Окрім того, вона неодноразово відвідувала Тернопільщину. Достеменно відомо про візит поетеси на Кременеччину, Монастирищину та, власне, у Тернопіль. У 1907 році навідалася до близької подруги дитинства Марії Биковської в село Великі Бережці, де та вчителювала. Померла Леся Українка 19 липня 1913 року в Сурамі у віці 42 років.
Спонукали до прийняття такого рішення наступні факти: У 2021 році в Тернополі та світі відзначали 150-річчя від дня народження Лесі Українки, з нагоди чого у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – медичному ліцеї №15 біля барельєфу Лесі Українки було проведено низку культурних заходів, флешмобів та урочистих імпрез; заклад освіти розташований на вулиці, що носить ім’я Лесі Українки;  на жаль, у нашому місті сьогодні немає пам’ятника великій поетесі; у школі І-ІІІ ступенів – медичному ліцеї №15 до 2009 року функціонувала кімната-музей Лесі Українки, де проводили літературні читання, конкурси поезії та екскурсії для учнів цієї та інших шкіл міста; коридорах закладу збережено дитячі малюнки та настінні ілюстрації творів Лесі Українки; педагогічний колектив та учні ТНВК №15 хочуть відновити та осучаснити музейну залу на честь Лесі Українки. Випускники школи виявили бажання долучитися до створення цієї зали.
 
 
 
 
 

Теги: освіта