Шкільний дзвоник запросив до оновленої школи дітей з восьми сіл

З першовереснем!
У Новому Селі Підволочиського району відбулося  подвійне свято – і першовересневе дійство у вишиванках, з танцями, піснями, кольоровими кульками, що випустили у чисте блакитне небо першокласники,  і зустріч з оновленою школою, що потішила і вчителів, і учнів, і їх батьків добротним ремонтом, чистотою та охайністю.
 
І все це відбулося завдяки тому, що вдалося  виграти Новосільській об”єднаній територіальній громаді Підволочиського району, яку очолює  І.В. Стахурський, аж два проекти щодо фінансування з державного Фонду регіонального розвитку реконструкції місцевої опорної школи у Новому Селі.
– Звичайно ж, – каже Ілько  Володимирович,- громада також долучилася до співфінансування, направили 20 відсотків від передбачуваної  суми.  Щоправда, поки що не всі гроші надійшли тим, хто здійснював реконструкцію школи. Але працівники ТОВ “Глобал Білд Інжиніринг”,  розуміючи, що роботи треба було завершити до 1 вересня,  залучили до цього власні кошти. За якісні роботи їм щиро  вдячні педагоги, учні та їх батьки. Ошатна школа радо зустріла цьогорічних школярів, стала окрасою нашої об’єднаної територіальної громади.
За словами директора будівельної фірми ТОВ “Глобал Білд Інжиніринг” Павла Ярославовича Гладуна, перший тендер було виграно у 2018 році на 9,3 млн грн, що передбачав заміну даху, реконструкцію фасаду, ремонт класів та коридорів другого  поверху школи, облаштування подвір”я бруківкою. Торішньої  осені  тут навіть оглянула хід ремонтних робіт тодішня  міністр освіти Лілія Гриневич. Другий тендер виграно нинішнього року на 10,7 млн. грн.
– Протягом останнього місяця, коли тривали ремонти на першому поверсі школи, мені не потрібно було будильника,- жартуючи, каже   П.Я.Гладун. – Щоранку мене   будили голова Новосільської ОТГ І.В. Стахурський, або директор школи Н.М. Липка. І я, і вони хвилювалися, щоб все завершити до початку навчального року.
– Хоча роботи будуть тривати й надалі,- продовжує  директор Новосільської ЗОШ  1-111 ст. ім. Мирона Зарицького Наталя Михайлівна Липка,- Плануємо збудувати й облаштувати спортивний та дитячий майданчики, кімнату здоров”я, їдальню, майстерню тощо.
До слова, у Новосільській ЗОШ перейшли на  твердопаливні котли. Завдяки тому що, здійснили роботи  з утеплення,  вдалося економити  півмільйона гривень щорічно та  придбати кілька нових комп”ютерів. Нещодавно їх у школі було лише  6,  а тепер налічується  понад 50.
У 2016 р. держава спрямувала кошти на обладнання кабінетів фізики та біології   опорної школи, у 2018 р. – кабінету хімії. Цьогоріч для перших класів за державні кошти закуплено меблі, дедактичне обладнання, комп”ютери. Понад 100 тисяч на потреби школи щорічно ось уже два роки поспіль надходить і від громади.
За словами начальника відділу освіти громади Тетяни Євгенівної Дячук, у 8 селах Новосільської громади живуть 3600 мешканців. Але щороку школярів меншає. Нинішнього навчального року до опорної школи пішли 240 учнів, а вона розрахована на 450, та 28 дітей навчатимуться у філіях з початковими класами.
Також 45 учнів  відвідуватимуть  Лисичинську школу 1-11 ст., що розташована на території громади. Тут є 23 працівники, у тому числі 15 вчителів. У 9-й клас йдуть  лише 2 учні. У деяких класах – по 7-8 учнів. Але поки що тутешні вчителі, батьки та учні не готові до реформування цієї школи. Хоча громада має два шкільних автобуси, що нині до опорної школи довозять понад 70 процентів дітей.
Наостанку Наталя Михайлівна Липка каже, що всі учні Новосільської громади для неї є найкращими та найуспішнішими. А першовересневе свято є найголовнішим  для першокласників, яких відтепер називатимуть учнями,  та старшокласників, що йдуть до шкільного фінішу.
Педагоги тішаться, що опорна школа цьогоріч має 18 першокласників та 17 одинадцятикласників. Так що рахунок  майже однаковий. Але хотілося б, звичайно, щоб школярів щороку збільшувалася, щоб розвивалися села громади…
Галина ВАНДЗЕЛЯК
Фото авторки


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*