Повідомити новину

Поширити:

1914Група педагогів Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №16 імені В. Левицького долучилась до проекту «Україна єдина» і завітала у Криворізьку ЗОШ №114, яка розташована в Інгулецькому районі.
Чим відрізняється ця школа від інших? Багатим досвідом роботи з новітніми інформаційними технологіями. Педагоги, які одночасно працювали парами на уроках, обмінялися знаннями. Так, урок хімії на тему «Взаємодія води з оксидами. Поняття про гідрати оксидів: кислоти й основи» провели відразу дві вчительки Людмила Калинич та Лариса Бугера. А урок трудового навчання «Аплікація в техніці накладної витинанки» – Вікторія Красуля та Лілія Роговська. Урок англійської «Традиції та свята в Україні» – Тетяна Козоброд та Ніна Сампара. Про Генрі Лонгфелло та його «Пісню про Гайявату» розповіли Ілона Дєрусова і Наталя  Гордій на уроці зарубіжної літератури. Заступники директорів з виховної роботи обох шкіл – Тетяна Гужеля та Оксана Ярмолик поділилися секретами методичних знахідок. Стратегії управління педагогічною діяльністю партнерських шкіл і спільні проекти – стали головною темою під час розмови двох колег-директорів Петра Ковча (ТЗОШ №16) та Людмили Хорькової (КЗОШ №114).
Учителька української мови та літератури з Тернополя Надія Кулик презентувала тему «Література рідного краю. Любов до України» для десятикласників на уроці літератури у своєї колеги Юлії Бєлікової. Надія Кулик – педагог і поетеса, активна учасниця літературного об’єднання, яке працює при ТОО НСПУ, ознайомила учнів із письменницькою організацією краю. Свій урок «побудувала» на оповіданні тернопільської письменниці Валентини Семеняк «Історія одного портрета» зі збірки «Булочка… для Бога», яке несе в собі виховні моменти: любов до рідного краю, повагу до людей; надихає на прояв найкращих загальнолюдських цінностей –  доброту, людяність, взаємодопомогу, щирість. Інтерактивна вправа під час уроку «Виший добро» об’єднала всіх учасників невидимими ниточками всеохопної радості і любові. Таке трапляється не часто. Але пані Надії – педагогу з багаторічним досвідом та відкритим духовним серцем – це вдалось зробити. Відтак  школярі отримали від неї незвичне домашнє завдання: скласти інформаційний портрет своєї родини і написати власне висловлювання про добро. Всі учні отримали від тернопільських літераторів та письменників власноруч підписані листівки з автографами і побажаннями миру і добра, любові і радості. Ну, і звісно, книги в подарунок.
Валентина ШТАНГЕЙ