gazpostach

Щоб вишиванка і слово вкраїнське щоденно були поміж нас…IMG_5604Так вважають Ольга Ігнатівна  Кульбаба та її  дочка Христина Біла з Підволочиська – активні учасниці художньої самодіяльності.

Пані Ольга розповіла, що спочатку вона закінчила у Підволочиську швейне училище, хоча відразу відчула – це не її, адже з малих років звикла до сцени – у школі, в районному будинку культури, де народний театр тоді очолював Микола Бабій. Правда, швейні навички згодилися для підготовки костюмів для себе й своїх вихованців.

Згодом Ольга Ігнатівна вступила до Теребовлянського культосвітнього училища, яке закінчила з червоним дипломом. Її наставником тут був нині уже покійний викладач, режисер, вишивальник картин і народних костюмів Петро Ткачук.

Уже минуло 20 років, як Ольга Кульбаба очолює Мовчанівський сільський клуб. Каже, повернулася у родинне гніздечко, адже рід Кульбаб походить з  мальовничого невеличкого села Мовчанівка Підволочиського району. Тут пані Оля і створила «Писанку» – дитячий театральний ансамбль, що роками підкорює сцени рідного села, району й області.

Учасники «Писанки» – це сільські талановиті діти, віком від 4 до 16 років.

Ольга Ігнатівна долучила до мистецтва і свою доньку Христину. Вона бере участь у всіх шкільних мистецьких заходах і є учасницею зразкового дитячого театру «Дюймовочка», що діє при Підволочиському районному будинку культури, де керівником Віра Лозинська.  Христинка – і акторка на сцені, і Снігуронька, і вертепниця у новорічно-різдвяні дні. Можна сказати, що жодне мистецьке дійство на Підволочищині не відбувається без цієї талановитої дівчинки-україночки.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

На фото: Ольга Кульбаба з донькою Христиною Білою

Фото авторки

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*