Повідомити новину

Поширити:

Багаторічний досвід ефективного господарювання козлівського підприємства «Агропродсервіс інвест» у поєднанні з турботою про соціальний розвиток територіальної громади може слугувати повчальним взірцем і для інших краян. Ця агрофірма, яку очолює здібний організатор хлібної справи Юрій Малюта, з року в рік вирощує високі врожаї зернових і технічних культур, досягає вагомих успіхів у молочно-товарному виробництві і тільки у 2016-му виділила понад два з половиною мільйона гривень на оновлення та розбудову інфраструктури сіл, де уже десять літ орендує землю.
Розмову з Юрієм Станіславовичем розпочали з найважливішої для аграріїв теми – ситуації на хлібному лані. І хоч озимина начебто дрімає, але за нею пильно стежать агрономи. Це й зрозуміло, адже різкі перепади температур, зміна снігопадів рясним дощем, льодова кірка на посівах тощо викликають тривогу за долю майбутнього врожаю. І якщо озима пшениця на 1350 га у хорошому стані, то 750-гектарні посіви ячменю важче переносять «сюрпризи» погоди. На сьогодні під загрозою втрати майже тридцять його відсотків. А до справжньої весни ще треба чекати щонайменше півтора місяця.
Мій співрозмовник з тривогою говорить і про те, що з осені через посуху не змогли посіяти озимого ріпаку. Тож іще до снігу 200 га засіяли ячменем, а навесні решту із запланованих під нього площ замінять соняшником, який тут вирощують уже п’ятий рік поспіль. І хоч за умови належного догляду ця культура дає хороший урожай і має високу рентабельність, нею не захоплюються, бо, передусім, дбають про землю-годувальницю. Відтак у загальній сівозміні соняшник вирощують на площі не більше десяти відсотків від загального земельного банку.
Паралельно з турботою про хліб насущний колектив Юрія Малюти особливу увагу приділяє соціальному облаштуванню населених пунктів та їх розгалуженої інфраструктури. Приміром, отець-декан Роман Гук висловлює щиру вдячність керівнику згадуваного агропідприємства за турботу про місцеві храми та інші духовні святині в окрузі. Це з його розповіді ми довідалися, що Юрій Малюта свого часу доклався до спорудження монументів на честь Героїв Небесної сотні у Козлові та Покропивній Козівського району, фінансово підтримує церковні громади і за кошти агропідприємства встановлює тротуарну плитку навколо усіх храмів сіл, де орендує землю. Нині ошатна бруківка радує око прихожан біля дмухівської церкви. Такий же обсяг роботи «під ключ» виконано у Великій Плавучі та Цицорах. Восени почали викладати бруківку навколо храму у Таурові, де загалом її необхідно вимостити на 700 квадратних метрах. А вже нинішнього року подібним чином планують облагородити прилеглу територію церков у Козлові та Покропивній.
– Окремо слід сказати, – наголошує отець Роман, – про підтримку керівником агрофірми воїнів АТО та козлівських волонтерів, яких систематично забезпечує продуктами харчування, пальним та іншими речами першої необхідності. Тож за це йому щира вдячність громади і наша ревна молитва до Матінки Божої.
В унісон з парохом говорить і голова Козлівської територіальної об’єднаної громади Володимир Колісник. За його словами, підприємство «Агропродсервіс інвест» на сьогодні є, по суті, єдиним найбільшим фінансовим донором громади та активним учасником більшості соціальних проектів на території громади і з розумінням ставиться до її численних потреб.
Володимир Михайлович наводить конкретні факти допомоги керівника агропідприємства селищу. Зокрема, він підсобляє у ремонті доріг, технікою, пальним і матеріалами. Його механізми час від часу впорядковують  сміттєзвалище. А коли на початку цьогорічної зими сніговій перетворився у стихію, Юрій Станіславович надав п’ять одиниць техніки і настільки грамотно організував цілодобове розчищення вулиць, що мешканці Козлова, Дмухівців, Покропивної, та інших сусідніх сіл  фактично не відчували жодних проблем.
З ініціативи директора підприємства «Агроподсервіс інвест» в останні роки члени його ж команди впорядковують лісопосадки на окраїнах селища і білять придорожні дерева. Це стало настільки гарно і повчально, що цей почин підтримав колектив місцевого спиртозаводу.
Окремо слід сказати про ще донедавна занедбану автобусну зупинку при центральній дорозі. За кошти агрофірми її перекрили, поштукатурили, а керівник агропідприємства, крім того, зумів зацікавити місцевого студента Львівського художнього коледжу прикладного мистецтва імені Труша Романа Гука, який настільки вдало  розмалював зупинку, що вона стала симпатичною візитівкою усього Козлова.
Не можу не згадати і про інші благородні справи Юрія Малюти. Окрім встановлених двох сотень квадратних метрів  бруківки поблизу загальноосвітньої школи, кілька років тому він зініціював незвичайний конкурс патріотичного малюнка на металевій огорожі центральної садиби агропідприємства. Здавалось би, непримітна справа, а користь неабияка: старшокласники призвичаюються до суспільно-корисної праці, вправляються у живописі та ще й отримують за це чималі преміальні. Шкода, що торік учні дещо охололи до цього проекту, але Юрій Малюта сподівається, що з весни добра справа матиме хороше продовження.
Днями до директора агропідприємства прийшли посланці з Таурова з проханням допомогти ще й з освітленням однієї з вулиць. Юрій Станіславович, уважно вислухавши селян, запевнив, що й до цього з часом дійдуть руки, але спочатку треба робити те, що головніше і потрібно для всього села. Активісти погодились з такою думкою. Тим більше, що керівництво агрофірми бере відчутну участь у соціальному розвитку населених пунктів. Тільки торік на ці потреби спрямовано 2 мільйони 669 тисяч гривень.
Водночас, окрім добровільних інвестувань у соціальну сферу, суттєво зростає податкове навантаження на агропідприємства, а значить, більше коштів з’явиться у територіальних громад. Звичайно, це не означає, що агрофірма у майбутньому не буде активно допомагати місцевим селянам, більшість з яких є пайовиками «Агропродсервіс інвесту». Водночас сама громада тепер має навчитися раціонально витрачати зароблене і максимально ефективно використовувати отримані кошти в інтересах усіх мешканців своїх населених пунктів.
Тарас БОГДАНЮК