gazpostach

Що буває, коли Душа зустрічається не з почуттями, а з Інтелектом?Рано чи пізно кожну людину починають цікавити «вічні» питання: хто я? звідки я прийшов? куди йду? як довго ще тут залишатимусь? Власне, будь-який духовний пошук починається з цих питань. Інша справа, чи всі готові шукати і знайти на них відповіді.

Тим часом молоді ентузіасти, які займаються йогою, виявили бажання показати, що відбувається в житті молодої людини, коли вона керується тільки розумом і почуттями.

Виставу «Душа» можна було побачити в арт-світлиці «Бункермузу». У п’єсі головними були всі ролі: Розум, Інтелект, Почуття, Ілюзії, Душа, Марічка і Василь Васильович Васильків. Глядачі мали можливість побачити, як втілена Душа під впливом матеріального світу забуває про свою справжню природу. Зрештою, в пошуках щастя вона опиняється на узбіччі життя. І тільки після «зустрічі» з Інтелектом Душа рятується.

– Як правило, люди гадають, що суть йоги – навчитися сидіти з перехрещеними ногами та заплющеними очима, утримуючи спину прямо, й ні про що не думати; або стояти на голові, закласти ногу за голову чи дихати певним чином. І це в кращому випадку, – ділиться своїми спостереженнями керівник студії Володимир Сова. – Я вже не кажу про гіпнотизування змій, ковтання леза або лежання на цвяхах. Таке можна побачити в цирку, по телебаченню чи в Інтернеті, де так званого йога зображають артистом розважального жанру.

Слово ж «йога» означає «зв’язок», «єднання», «союз» із Богом. Патанджалі, автор «Йога-сутр» (древніх текстів, записаних в ІІ столітті до н. е.), у яких викладено основи йоги, говорить: насамперед, ми маємо позбутися неправильних уявлень щодо йоги, а саме, що вона є фізичними чи дихальними вправами.

Тим часом, будь-яка духовна практика – це спосіб пізнання й самоусвідомлення себе. Вдосконалюючись, насправді, іншими очима починаємо дивитися на довколишній світ і на себе. Стаємо добрішими, прагнемо гармонії з собою. Вчимося любити світ і себе в ньому. Тішить, що у нашому місті є молоді люди, які діляться набутими знаннями і прагнуть (через власну трансформацію) зробити цей світ кращим.

Валентина СЕМЕНЯК

Фото автора

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*