Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині шахраї продовжують різними способами виманювати кошти у громадян. Однією із найпоширеніших сьогодні схем є злам облікових записів у соціальних мережах, а далі – розсилка повідомлень із проханням позичити гроші, повідомляють поліції.

Із заявою про шахрайство до співробітників Тернопільського районного управління поліції звернувся 26-річний місцевий житель. Він розповів, що у месенджері знайомий попросив кошти у борг. Потерпілий погодився й перерахував на банківський рахунок 8000 гривень. Лише за деякий час заявник зрозумів, що став жертвою аферистів.

За фактом шахрайства слідчі розпочали кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Працівники поліції застерігають жителів області від шахраїв й нагадують:

  • якщо ви отримали подібне повідомлення у соціальних мережах від своїх знайомих, негайно зв’яжіться з ними й з’ясуйте правдивість інформації;
  • якщо ви підозрюєте, що вашу сторінку зламали, перевірте особисті повідомлення – чи не було таких, які були відправлені в той момент, коли ви не були в мережі, або таких, які містять підозрілі посилання;
  • якщо ви зрозуміли, що вас намагаються ошукати, або вже потрапили на гачок шахраїв, негайно телефонуйте на лінію «102».