Повідомити новину

Поширити:

1809Третя сесія Тернопільської обласної ради шостого скликання розпочалася із урочистостей – вручили державні нагороди й відзнаки, присвоєні Президентом України, а також привітали із восьмидесятилітнім ювілеєм тернопільського генія сучасності Івана Марчука. Після депутати звернулися до Верховної Ради України й Кабінету Міністрів України щодо ухвалення загальнодержавного рішення про розірвання всіх торговельних зв’язків із Російською Федерацією, доки вона не відмовиться від Криму й не припинить агресію на Сході України. Окрім цього, сесія одноголосно проголосувала за повернення Почаївській лаврі статусу державного заповідника, а також за відзначення в області Дня Героїв 23 травня.
Однак не обійшлося у сесійній залі й без акцій протесту. До депутатів звернулися працівники Чортківського шкірно-венерологічного диспансеру. Активісти заявили: лікувальний заклад намагаються закрити, прикрившись реорганізацією шкірвендиспансеру.
«Наша лікарня розташована у центрі міста. Вочевидь комусь ця земля потрапила в око. Але Чортківський шкірно-венерологічний диспансер не можна закривати. Ми надаємо допомогу мешканцям трьох районів області, обслуговуємо понад 200 тис. населення. Та, зрештою, забезпечуємо роботою 30-х медпрацівників. Звичайно, медична сфера потребує реорганізації. Але зміни повинні бути здійснені в інтересах людей», – розповіла головний лікар Чортківського шкірвендиспансеру Тетяна Кузь.
Голова облради Віктор Овчарук і громада дійшли згоди, що питання розглянуть на наступному пленарному засіданні. А до того його ретельно вивчать й узгодять зі сторонами. Також до депутатів звернувся головний полісмен області Олександр Богомол. Він просив розглянути кандидатури, делеговані облрадою до поліцейських конкурсних комісій, які мають займатися підбором кандидатів у поліцію.
Не забули депутати й про наслідки стихійного лиха, яке 30 квітня у селі Травневе Збаразького району пошкодило покрівлі школи й дитячого садочка. На сесії ухвалили рішення про надання коштів на їх ремонт. А також затвердили зміни до бюджету на 2016 рік тощо.
Наталя ЛУКІВ