gazpostach

Селяни активно сіють та садятьЗа оперативною інформацією управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій у всіх категоріях господарств області ярі культури посіяно на  82 процентах площ. Це на 23 % більше, як у  відповідний період минулого року.

У сільськогосподарських підприємствах ярі культури посіяли на площі 246 тис. га.  Завершили посів ярих зернових культур у сільгосппідприємствах Бучацького, Теребовлянського та Чортківського районів.

Цукрові буряки  посіяно на площі         18,8 тис. га, що  на 4,4 тис. га більше до відповідного періоду минулого року.

Соя зайняла 43,3 тис. га (49% до прогнозу). Соняшник у поточному році займає 41,9 тис. га (90% до прогнозу).

Збільшують селяни картопляні поля. У  всіх категоріях господарств її висаджено  на  58,2  тис. га, що  більше відповідного періоду минулого року. Однак культура й далі переважає на полях індивідуалів. Адже у великих сільгосппідприємствах картоплю посаджено лише на площі 2,2 тис. га, що становить 92% до прогнозу. Найбільше бульб традиційно висадили аграрії Гусятинського  району.

У той же час озимі зернові культури на Тернопіллі займають – 219,9 тис. га, озимий ріпак  – 47,4 тис. га. Очікуєтося, що вся посівна площа області становитиме  796,8 тис. га. Проведено підживлення озимих зернових культур та ріпаку та захист посівів озимих культур  від бур’янів та хвороб.  На посіви озимого  ріпаку  внесено інсектициди від шкідників.

Галина ВАНДЗЕЛЯК
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*