gazpostach

Савченко в крові: у Тернополі прихильники Путіна залили червоною фарбою портрет льотчиці1118Портрет Надії Савченко, який нещодавно з’явився у Тернополі на стіні будинку, що на вул. Князя Острозького, 43, вже встигли зіпсувати невідомі.

Вандали облили портрет льотчиці червоною фарбою і підписали російською «Убийца».

Вочевидь, місце, де з’явився портрет Савченко, – прокляте. Спочатку Юрій Цуприк намалював там Путіна в образі гадюки в фашистській касці. Художник неодноразово бачив, як перехожі кидали каміння у зображення, намагалися віддерти фарбу. Для України – це негативний герой, тому таку реакцію тернополян можна зрозуміти.

Згодом шарж на Путіна замалювали комунальники і попросили пана Юрія створити нове вуличне полотно.

«Я відразу сказав, що хочу намалювати Савченко, -повідомив художник. – Адже тоді вона була ув’язнена і багато хто не вірив, що Надія повернеться додому. Тому я вирішив створити портрет льотчиці в образі надії на волю і мир для всієї України, як символ нашої боротьби і перемоги. Під портретом написав: «Надія – є». Замість букви «і» намалював кулю – саме такий позивний має льотчиця.

Роботу над графіті завершив у суботу, 28 травня. А вже в неділю його зіпсували. Той, хто це зробив, дуже добре розуміється на фарбах, бо малюнок сплюндрували дорогою фарбою, яка не змивається. Напис «Убийца» можна стерти, а от решту… Відновити його вже не вдасться, а на новий немає грошей».

Юрій Цуприк розповів, поки малював портрет, до нього підійшла літня жіночка і почала обурюватися російською, чого це він «наводчіцу» малює.

«Чесно, хотілося тій жіночці вилити на голову відро з фарбою, – зізнався Юрій. – Але вона дуже дорога, тому вгамував свої емоції. Більше неприємних моментів не було. Навпаки, тернополяни дякували за малюнок».

У патрульній поліції кажуть, що про випадок вандалізму дізналися від місцевих журналістів.

«Аби справою зайнялися правоохоронці, потрібно написати заяву. Станом на 31 травня жодних скарг ми не отримали. Але якщо такі будуть, на місце приїде патруль, опитає свідків і матеріали справи передасть у міський відділок поліції, – прокоментувала подію прес-секретар патрульної поліції Тернополя Оксана Смільська. – Тернополяни, якщо ви стали свідками вандалізму, одразу телефонуйте на лінію «102». Тоді правопорушників вдасться затримати на місці події».

На жаль, зіпсоване зображення Савченко стало темою номер один  для російських каналів. Пропагандистські ЗМІ переконують, що таким чином «портрет помилованной преступницы получил недостающие объективности штрихи». Аби російські війська не почали визволення тернополян від «злісних художників», справою варто зайнятися не лише правоохоронцям, а й Службі безпеки України.

Наталя ЛУКІВ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*