Самотня людина у полі – мішень для блискавки

Природна стихія забрала життя 52-річної жительки села Годів, що на Зборівщині. Жінку вбила блискавка.

Трагедія трапилася 1 травня близько 17 години. Жінка працювала на земельній ділянці неподалік власного помешкання, коли раптово розпочалася гроза.  Розряд блискавки влучив у голову жертви.  Жінку на полі помітила сусідка та покликала на допомогу, однак зарадити потерпілій вже було нічим.

Слід пам’ятати, що громовиця, блискавки зазвичай б’ють у найвищу точку на своєму шляху. Самотня людина у полі – це і є та найвища точка. Ще небезпечніше опинитися під час грози на одинокому пагорбі. Якщо ви все-таки лишилися в полі під час грози, сховайтеся в будь-якому можливому заглибленні: канавці, улоговинці, сядьте навпочіпки та нахиліть голову.

Не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.  Від грози не потрібно бігти. Ідіть до сховища повільно, схилившись якомога нижче, а краще – навприсядки.

Небезпечними можуть бути й металеві предмети, тож не варто бути поряд із ними. У жодному разі не варто пересуватися на велосипеді, мопеді або мотоциклі, навіть триматися за них, небезпечні також і металеві прикраси на тілі.

Також небезпечною справою є спроби розмовляти під час грози по мобільному телефону. Апарат є досить сильним магнітом для блискавок, оскільки постійно зв’язаний із вишкою. Варто під час грози мобільники повністю вимикати.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*