gazpostach

Руслан МАКСИМІВ: «Відновили фестиваль «Білий Берег», щоб відродити українську духовну та патріотичну пісню»Фестиваль духовної і патріотичної пісні “Білий Берег” відбувся у Зборівському районі. Розпочався захід із молебню в храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Після молитви відбулася піша хода, представники духовенства благословили проведення дійства.

Народні колективи, містечко народних ремесел, частування традиційними українськими стравами, атракціони для дітей – фестиваль охопив усі вікові категорії відвідувачів.

«У нашому районі – 14 колективів сільських клубів і будинків культури, які мають звання «Народний», усі вони брали участь у заході, – розповіла начальник відділу культури і туризму Зборівської райдержадміністрації Галина Кухаришин. – Також були запрошені представники обласної федерації бойового гопака».

У фестивалі взяли участь заслужений артист України Василь Хлистун та народний аматорський гурт «Долг» – лауреат всеукраїнських та міжнародних фестивалів патріотичної пісні.

“Білий Берег” був започаткований у 2009 році. Через  два роки захід перестали організовувати. Традицію його проведення відновив міський голова Зборова Руслан Максимів. Він переконаний, що виховання української молоді в дусі національних традицій, духовності та патріотизму є пріоритетом.

«Вже третій рік поспіль проводимо фестиваль. Щороку у нас усе більше учасників і гостей. Завдання заходу –  відродження української музики, духовної та патріотичної пісні. Окрім цього, йдеться про формування свідомої громадянської позиції та створення умов для самореалізації молоді. Адже для участі у фестивалі запрошуємо не тільки народні колективи, але й талановитих молодих людей. Звісно, це все дуже важливо і сприяє відродженню українських традицій», – зазначив Руслан Максимів.

Цього року на фестиваль були запрошені козаки із Золочева, вони влаштували показову стрільбу з гармат. А також варили куліш і частували гостей. Відвідувачі  могли скуштувати й інші українські традиційні страви, їх приготували працівники закладів культури. На території працювало містечко народних ремесел. Підтримав проведення фестивалю народний депутат України Тарас Юрик.

«Ми бачимо, як всебічно розвивається Зборів. Знаємо, скільки зусиль докладає очільник міста Руслан Максимів. Один із важливих аспектів його роботи – це відродження традицій. “Білий Берег” – це своєрідний міст до славного  минулого часів Визвольної війни українського народу. Колоритні козаки з чубами, в тогочасних строях, вистріли гармат та мушкетів повертають до тих буремних часів. Це – нагадування підростаючому поколінню, якими були наші предки і в які часи вони жили. Дякуючи міському голові, який відродив традицію проведення цього фестивалю, ми маємо чудове патріотичне свято. Згадуючи нашу історію, закладаємо цеглинку в майбутнє!» – наголосив  Тарас Юрик.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*