Повідомити новину

Поширити:

Бюджет Лановецької міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік становить понад 75 млн гривень. Кошти будуть спрямовані на поліпшення матеріально-технічної бази  комунальних закладів, ремонт доріг, розбудову спортивної інфраструктури, встановлення вуличного освітлення, облаштування зон відпочинку.
Про заплановані проекти – в інтерв’ю із головою Лановецької об’єднаної територіальної громади Романом Казновецьким. Нагадаємо, наприкінці жовтня 2017 року в Україні відбулися вибори у 201-й громаді. На Тернопільщині у всіх 4-х ОТГ у виборах на посади голів громад перемогли кандидати від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
– Прийнято бюджет Лановецької об’єднаної територіальної громади на 2018 рік. Яким є головний фінансовий документ громади?
– Загальний бюджет громади на 2018 рік – понад 75 млн гривень, у тому числі освітня субвенція  – 22,5 млн гривень, медична субвенція – понад 9 млн гривень. Вторинна ланка медицини – 7 млн 740 тисяч, первинна ланка – 1 млн 700 тисяч. Базова дотація  – 4 млн 150 тисяч, а додаткова – понад 3 млн 800 тисяч гривень.
– Які проекти будуть реалізовані у сфері освіти?
– У загальноосвітній школі №1 І-ІІІ ступенів імені Юрія Коваля потрібно відремонтувати дах, а також провести енергоефективні заходи із заміни вікон. Заплановані ремонтні роботи у дошкільному навчальному закладі «Ромашка», вартістю близько 1 млн грн. Паралельно розробляємо невеликі проекти, наприклад, з утеплення фасаду у ЗОШ №1. Триває обговорення з директорами шкіл щодо найбільш нагальних проблем. Юськовецька школа потребує понад 384 тисячі грн на завершення робіт з опалення. Ми вивчаємо усі питання і усі невідкладні проекти будемо реалізовувати. У 2017 році у школі №2 за кошти, спрямовані з Фонду регіонального розвитку, утеплили фасад, роботи будуть завершені у 2018 році вже силами громади. В освітніх закладах планується залучення коштів на придбання комп’ютерної техніки, інтерактивних дошок і всього необхідного для розвитку дітей початкових класів. Далі обговорюємо питання опорної школи, зокрема ЗОШ №2. Там у березні планується закупівля сучасного обладнання для кабінетів хімії, географії, фізики, а також капітальний ремонт спортивного залу.
– Чи достатньо коштів для розвитку галузі медицини?
– На первинну ланку медицини у нас є 1,7 млн гривень. Цього достатньо, щоб виплатити заробітну плату, можливо, вистачить коштів навіть на оздоровлення. Стосовно вторинної ланки медицини – і в районі, і в нашій громаді є субвенційні кошти. Головний лікар вважає, що понад 3 млн гривень недостатньо для дофінансування заробітної плати. Це питання ще будемо обговорювати. Працюємо над тим, щоб ми вклалися у субвенційні кошти. Наша громада вже діяла у 2017 році, я лобіював інтереси вторинної ланки медицини. Разом з депутатами ми мали і маємо спільну позицію про те, що необхідно поліпшити матеріально-технічну базу. Наприкінці року закупили цифровий кардіограф – таке обладнання має далеко не кожен медичний заклад області. Нині обговорюємо можливість закупівлі аналізатора крові. Головне наше завдання – створити максимально комфортні умови і поліпшити якість надання медичних послуг.
– Які роботи заплановані щодо розвитку дорожньої інфраструктури?
– У  бюджеті передбачені кошти на ремонт доріг як у місті, так і сільській місцевості. 1 млн гривень надали на закупівлю щебеня, щоб покращити дорожнє покриття вулиць сіл та міста. Паралельно заклали кошти для придбання катка. Ремонт асфальтного покриття буде здійснюватися у центральній частині міста. У травні-червні, за сприятливої погоди, розпочнемо ці роботи.
– У бюджеті закладені кошти на розвиток спортивної інфраструктури?
– Так, близько 800 тисяч гривень спрямовані на облаштування дитячих майданчиків. Для кожного села громади буде закуплено відповідний інвентар. Місце розташування ігрових майданчиків будемо визначати спільно з громадою населених пунктів. Біля школи №1 імені Ю.Коваля плануємо встановити футбольний майданчик зі штучним покриттям, здійснити ремонт спортивних залів у школах №1, №2. Тобто будемо створювати усі необхідні умови для розвитку і популяризації спорту серед дітей і молоді.
Планів у нас багато. Як я вже зазначив, передбачені проекти в освітній і медичній сферах, будемо розбудовувати дорожню та спортивну інфраструктуру, облаштовувати водопровідну і каналізаційну мережі, вуличне освітлення. Плануємо придбати сміттєзбиральну машину, адже хочемо ліквідувати стихійні сміттєзвалища у селах громади. Хочу наголосити, що наш принцип роботи простий – спілкуємося з сільськими головами, вони розповідають про спектр проблем і спільно визначаємо пріоритети. Тобто діємо винятково в інтересах громади.