gazpostach

Роками вирушав у рейс, але раптом сталася біда…Йому тоді не було й сорока років. Зіновій Петрович Плекан жив із дружиною та двома доньками на околиці Теребовлі. Щодня, відпрацювавши свою зміну, чоловік повертався до сім’ї, обходив домашню господарку.  І здавалося, що так буде завжди…

Того дня пан Зіновій поїхав на завантаження відходів  до силосної ями. Коли вийшов з машини – й не змигнув, як потрапив під ківш навантажувача. Ноги хруснули, як соломинки…

Відкритий перелом обох ніг, а згодом і втрата однієї розділили життя на до і після травми. І пережити цей життєвий розлом непросто. Кожен справляється зі своєю бідою по-різному.

Сім’я, родина, друзі  стали тим оберегом, який допоміг Зіновію Петровичу побороти відчай, тривоги і сумніви. Вже тепер, коли вкотре представники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області відвідували З.П. Плекана, він, у свої 73 роки, спокійно підсумував, що без тієї підтримки родини та Фонду  не прожив би стільки. Бо і протези, і ортопедичне взуття, і щомісячні виплати від Фонду отримує вчасно. Вже десять років користується автомобілем, який отримав від цієї структури, має компенсації на його ремонт та обслуговування, частково – на бензин. Заступник начальника управління ВД ФСС в Тернопільській області Наталія Найчук пояснила Зіновію Петровичу, що після десятилітньої експлуатації автомобіля він має право на отримання нового. Обговорювали з чоловіком якість ортопедичного взуття, деякі моменти медико-соціальної реабілітації, просто спілкувалися, бо для представників Фонду надзвичайно важливий живий контакт, щоб безпосередньо від людей почути, що для них конче необхідно.

З перших днів діяльності новоутвореної структури управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, яка запрацювала з 1 серпня цього року, практикують відвідування за місцем проживання осіб з інвалідністю, відкриті прийоми громадян у відділеннях, щоб достеменно знати, що турбує людей, чим можливо допомогти.

Якщо звичайна страхова компанія в разі страхового випадку платить людині одноразово певну суму і більше не цікавиться її долею, то структури Фонду допомагають відновити здоров’я та працездатність людей, допомагають повернутися до повноцінного життя, адаптуватися в суспільстві. Для цього фонд забезпечує  безкоштовними путівками для санаторно-курортного лікування, слуховими апаратами, протезами, ортопедичним взуттям, корсетами, бандажами тощо. Всі особи з інвалідністю, які потребують забезпечення інвалідними візками, отримують їх без зайвої тяганини.

Наталія Найчук, начальник Теребовлянського відділення управління ВД ФСС Надія Цубера провели відкритий прийом громадян, зустрілися з головою Теребовлянської районної ради І.М. Смільським та заступником голови Теребовлянської РДА В.Я.Довганем для налагодження подальшої співпраці.

Адже нові завдання, які стоять перед Фондом, зобов’язують до ще більшої відповідальності перед людьми.

Зоряна ЗАМКОВА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*