Ремонт українських доріг фінансує європейська спільнота

Про розвиток дорожньої інфраструктури Тернопільської області свідчать не лише схеми та карти. Реальне втілення ідей, підкріплене фінансуванням з державного бюджету, уже бачимо в дії. Нові, сучасні, комфортні автомагістралі європейського зразка пролягають  Тернопільщиною зі Львова, Хмельницького та Дубно. Залишається з’єднати область якісними дорогами ще з двома обласними центрами – Івано-Франківськом та Чернівцями.

«Лише у 2018 році, – наголошує голова облдержадміністрації Степан Барна, – область отримала на ремонт доріг державного та місцевого значення майже два мільярди гривень. Це – безпрецедентний випадок, адже будівництво доріг здійснюється швидкими темпами, незважаючи на те, що в країні триває війна і втрачено левову частку економіки».

Власне, завдяки активному розвитку дорожньої галузі, ми отримали можливість реалізовувати й низку проектів, які фінансують за грантові кошти Європейського Союзу. Одним із таких є перша черга будівництва східного обходу Тернополя. Його протяжність – 8,6 км. Вартість – 20 млн євро.  Дорога матиме 4 смуги руху і з’єднає міжнародні траси М-12 на ділянці Тернопіль – Хмельницький та М-19 на ділянці Тернопіль – Дубно. У подальшому нову об’їзну продовжать до траси М-09 на ділянці Тернопіль – Львів.

«Нова дорога разом із північним об’їздом Тернополя Р-41 (його капітально відремонтували у 2018 році, протяжність – 14,5 км, вартість – 250 млн грн, – прим.) забезпечить проїзд транснаціональним коридором GO Highway з боку Вінниці й Одеси у напрямку Львова та  кордону з Польщею. Також це буде зручно для поїздок з Києва й інших міст Центральної і Східної України до Карпат», – переконаний голова облдержадміністрації.

Цей проект унікальний ще й тим, що кошти Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надав на безповоротній основі. «За роки незалежності вперше європейська спільнота фінансує дорожні роботи в нашій країні на таких вигідних умовах, – каже Степан Барна і додає: – Тернопільщина не випадково опинилася в зоні уваги Євросоюзу. В нас достатньо розгалужена мережа доріг. Протяжність автошляхів державного значення становить майже 1,5 тис. кілометрів. До того ж область увійшла до п’ятірки регіонів України, які лідирують за темпами та обсягами здійснення робіт на дорогах державного значення».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*