gazpostach

Пильнуйте гроші від шахраїв!Торік надійшло до поліції 535 повідомлень від жителів області, які потрапили в тенета шахраїв. Половина цих злочинів залишаються не розкритими.

 

– Вийти на слід банківських злодіїв дуже складно, – розповів на прес-конференції заступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП в області Михайло Шмиглик. – Людям слід менше довіряти невідомим додзвонювачам, які представляються працівниками банку.

За словами начальника філії обласного управління «Ощадбанку» Ярослава Соляра, власники банківських карток власноруч передають гроші шахраям. Вони, порушуючи умови договору про нерозголошення особистої інформації, повідомляють усі секретні дані – пін-коди, кодові слова, термін дії картки та CVV-код. І як результат – втрата коштів.

«Запам’ятайте, співробітники банку ніколи не дзвонять клієнтам, а тим паче не випитують конфіденційну інформацію. Тому повідомляти її не можна нікому і за жодних обставин. Якщо ж до вас все-таки зателефонували, а ви зробили дурницю, про подію слід повідомити на гарячу лінію банку. Фахівці заблокують картку, і це допоможе вберегти гроші. Головне, не затягувати час», – порадив Ярослав Соляр.

Для розрахунку в інтернет-магазинах варто використовувати не основну картку, а віртуальну. На неї потрібно лише перерахувати необхідну суму грошей безпосередньо перед покупкою. Ще один метод убезпечити пластиковий гаманець – це встановити денний ліміт на зняття грошей.

Ярослав Соляр наголосив, що банк не відшкодовує кошти, якщо потерпілий розголосив особисті дані, а також назвав невідомим секретні коди, отримані у смс-повідомленні.

Слід бути обережними і при використанні банкоматів, зокрема, спочатку треба переконатися, що на ньому відсутні сторонні предмети, які дозволяють шахраям копіювати дані або вираховувати пін-код.

Йшлося на прес-конференції і про найбільшу аферу, виявлену у межах області, – фінансову піраміду «Хелікс». За словами начальника відділу комунікації ГУ НП в області Сергія Крети, наразі до поліції звернулися із заявами 480 ошуканих, з них 227 уже опитано. Сума заподіяних збитків сягнула 37 мільйонів гривень. Дехто з потерпілих втратив навіть 50 тисяч доларів. Цікаво, що серед тих, хто довірив гроші «Хеліксу», є громадяни інших країн – Молдови, Ізраїлю, Казахстану. Сергій Крета повідомив, що буде оголошено підозру й іншим особам, причетним до діяльності фінансової піраміди.

 

Ольга КУШНЕРИК