gazpostach

«PROZORRO» зекономило Тернопільщині понад 2 млн. грн. 

1406Понад 2 млн. гривень вдалося заощадити Тернопільській області за перші шість місяців нинішнього року. Це стало можливим завдяки активному впровадженню системи «PROZORRO».

«Жодна бюджетна копійка не буде витрачена без відома громади. Сьогодні стоїть завдання максимально раціонально витрачати наявні гроші, а залишок спрямовувати на нагальні потреби регіону. Тернопільщина вже провела 331 тендер. Витративши 16,2 млн. гривень, ми зекономили понад 2 млн. гривень. Ця сума дорівнює вартості шкільного автобуса, і ще залишаться кошти, скажімо, на обладнання спеціалізованого класу», – зазначив голова ОДА Степан Барна.

З 11 травня, відповідно до розпорядження очільника краю, на Тернопільщині усі державні закупівлі вартістю понад 3 тис грн. повинні проводитися виключно через електронну систему. Наразі в системі «PROZORRO» зареєстровано понад 500 організацій Тернопільської області. З початку року оголошено 914 закупівель, у яких взяли участь 615 учасників зі всієї України. Загалом закупівлі планують здійснити на суму 32,3 млн. грн.

Для того, щоб держслужбовці могли швидше опанувати нову систему, в області регулярно проводиться навчання. Днями семінар провели представники компанії «E-Tender», яких запросив департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА.

Нагадаємо, ініціатива «PROZORRO» була запропонована громадськими активістами у співпраці з державними органами влади та підприємцями. З 1 квітня вона розгорнулася на всю Україну. Система дає можливість контролювати, куди і як витрачаються бюджетні кошти. Кожен українець може в режимі реального часу бачити перебіг закупівель та оцінити процедуру проведення тендерів. «PROZORRO» дозволяє розширити коло постачальників, відтак, стимулює здорову конкуренцію, а отже, і якість наданих послуг й товарів покращується. Основним досягненням є те, що «PROZORRO» дає змогу витрачати кошти більш раціонально, кінцевою метою реформи є викорінення і системне запобігання корупції.

Анастасія ГОРА,

студентка ТДПУ

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*