Повідомити новину

Поширити:

Нерідко гострі соціальні проблеми, з яким стикається чимало людей, залишаються невирішеними. Особливо гостро відчувають життєві негаразди діти, адже вони в таких умовах часто потерпають від сімейного насильства та неможливості повноцінно розвиватися. Вирішити наявні кризові ситуації домогосподарств покликана система надання соціальних послуг. Втім діяльність державних і комунальних установ у цій сфері часто свідчить про неспроможність суттєво вплинути на системні проблеми домогосподарств.
Сучасні системи соціального захисту передбачають широкі можливості для приватних суб’єктів. Розвиток соціального замовлення передбачений низкою національних документів. Вони є надзвичайно важливими для модернізації соціального захисту та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
Провідні приватні надавачі соціальних послуг готові долучитися до важливого завдання. Яскравим прикладом є СОС Дитячі Містечка Україна – благодійна недержавна організація, що розпочала діяльність ще у 2003 році. Вона має вагомі здобутки у діяльності щодо попередження сирітства в Україні, розвитку сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування та підтримки молоді, яка виходить з-під опіки. Організація є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International, яка допомагає дітям у 136 країнах та територіях світу.
Нерозвиненість механізму соціального замовлення, складність нормативно-правового забезпечення, відсутність досвіду в переважної частини суб’єктів, кардинально обмежують можливості співробітництва організації з органами влади.
У співпраці з СОС Дитячі Містечка Україна докторант кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Богдан Малиняк підготував посібник «Планування та використання коштів місцевих бюджетів на соціальні послуги: алгоритм для органів місцевого самоврядування та приватних надавачів соціальних послуг». На основі конкретних прикладів на концептуальному та прикладному рівнях розкрито механізм бюджетного фінансування соціальних послуг, які надають благодійні фонди, громадські організації, фізичні особи-підприємці та інші приватні надавачі.
Розробки провідних вчених Західноукраїнського національного університету допомагають вирішувати конкретні проблеми практичної діяльності, а їхня співпраця з успішними прогресивними організаціями формує сприятливе підґрунтя для розвитку сучасної системи підготовки кадрів. Адже практична складова освіти зараз є домінуючим запитом роботодавців та першочерговим побажанням абітурієнтів і студентів.
 

Теги: освіта, ЗУНУ