gazpostach

Провідні аграрії переймали досвід у «Бучачагрохлібпрому»777Цьогоріч уже вдесяте у Бучачі відбувся День поля і саду. Щороку масштаби заходу зростають. Цього разу побачити, як розвивається господарство, які технології використовує, приїхали делегації з різних областей України і навіть з-за кордону.

«У сільському господарстві, як у будь-якому бізнесі, потрібно щороку розвиватися, вивчати щось нове, щоби мати результат. Тому День поля – це унікальна можливість для аграріїв поділитися досвідом і перейняти для себе щось корисне, – розповів господар свята, голова спостережної ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України Петро Гадз. – Коли приїхав на дні поля в Чехословаччину, Німеччину, був здивований: як вони це можуть зробити? Але ми перейняли у них технології, вдосконалили. І тепер вони приїжджають до нас і кажуть: ви молодці, ви все це вмієте».

На Дні поля підприємства представили нові сорти насіння, сучасну техніку. Учасники зустрічі мали можливість взяти участь у конференції, де обговорили способи захисту врожаю, оглянути молоді сади підприємства «Бучачагрохлібпром», продукція з яких експортується у країни Європи.

Серед гостей Дня поля і саду в Бучачі був також перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський. «Я вражений і рівнем підготовки заходу, і самим господарством. У кожної області є свої досягнення. Але сьогодні я здивувався, що при малій кількості опадів цього року (120 міліметрів для вашої області – це дивина) ваші господарства досягають хорошого результату і доброї врожайності завдяки технологам», – зазначив Ярослав Краснопольський.

У неформальному спілкуванні аграрії також висловлювали думки про наболіле. На сьогодні найбільшою проблемою усіх без винятку господарств є дорогі кредитні кошти. Проблему сподіваються вирішити народні депутати. На Дні поля і саду був присутній народний депутат України Микола Люшняк, який наголосив, що на сьогодні державна підтримка становить 350 мільйонів. Ці кошти спрямовані на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, які фермери використовують для поповнення обігових коштів. Цих коштів недостатньо.

«Наступного року ця програма буде збільшена в десять разів до трьох мільярдів гривень. Ми повинні чітко оподаткувати аграрну галузь, але водночас компенсувати ці втрати через кредити.

Фермери кажуть: дайте нам дешеві кредити, і ми зробимо переворот у галузі», – зауважив Микола Люшняк.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*