Прощальна записка, про яку чомусь не розповіли

Про життя і смерть 25-річного уродженця Козівського району Назара Оприсека написали чи не усі тернопільські ЗМІ. Злочин, у якому його підозрювали, викликав великий резонанс. Але досі журналістам не було відомо, що на місці злочину була залишена прощальна записка…

Нагадаю: 25 вересня цього року касирка грального закладу Української національної лотереї «Золотий кубок», що на вулиці Кривоноса у Тернополі, заявила, що вночі її побив та згвалтував Назар Оприсек. Також начебто він викрав з каси 7 тисяч гривень і втік.

Юнака оголосили у розшук. А 30 вересня у соціальній мережі натрапили на сторінку якогось Назара Бурякова. Виглядало так, що нібито Назар Оприсек зареєструвався під таким псевдо, бо нижче був запис уже від Оприсека: «Сьогодні останній день мого життя — я покінчу з ним, бо зробив погану річ і мене посадять в тюрму, а я туди не хочу. Я пробував жити нормально, але не вдалося. Усі, кому я зробив погане в житті, вибачте і не тримайте зла… І не засуджуйте мене. Якщо Бог є, то Він мене зрозуміє і розсудить справедливо. Не повторюйте моїх помилок, щоб потім не шкодувати…»

Напис миттєво поширили в Інтернеті, і він набрав багато коментарів. Одні відмовляли юнака від фатального кроку, інші навпаки – мовляв, туди тобі і дорога. Усе це виглядало, як у зрежесованому реаліті-шоу, жорстокому за своєю суттю, і мало скидалося на правду. Власне, багато хто  сумнівався, чи справді Назар Оприсек є автором цього допису. І, чи бува, хтось з невідомих міркувань не «підігріває» суспільний інтерес.

Розв’язка настала через декілька днів. Назара Оприсека виявили повішаним на одному з дахів у центрі Тернополя. Натрапили на тіло електрики. Здавалося б, на тому і «крапка»…

Але люди, які знали юнака, поставили під сумнів те, що саме він скоїв злочин. Власне, ці люди – не родичі, бо, з’ясувалося, Назар був сиротою, виховувався у Коропецькому інтернаті. А сироти – уразливі, їх можуть використати, навіть «повішати» на них злочин. Зокрема, хресна мати юнака, колишня працівниця Тернопільського обласного комунального спеціалізованого будинку дитини поставила під сумнів авторство Оприсека у цьому фатальному дописі, мовляв, написано грамотно, Назар не зміг би так.

На останній прес-конференції керівник обласної поліції Олександр Богомол повідомив, що юнакові заочно винесли підозру у вчиненні крадіжки, за фактом згвалтування – ні, бо тривають експертизи і, очевидно, кримінальне провадження буде закрито у зв’язку зі смертю винуватця.

Як стало відомо редакції, минулого тижня у Тернопільському міськрайонному суді розглядали клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів кримінального провадження за ч.1 статті 384 КК (завідомо неправдиве показання), заведеного у листопаді 2015 року. Фігурантом цієї справи був Назар Оприсек, і в матеріалах є експериментальні зразки почерку юнака. Для чого це? Виявилося,  у гральному закладі під час огляду місця події після заяви потерпілої знайшли прощальну записку. Провівши почеркознавчу експертизу, встановлять, чи її автором є Назар. Якщо так, то напевно, сумніви буде розвіяно. За інших обставин – справа набере зовсім іншого оберту.

Ольга КУШНЕРИК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*