gazpostach

Професія будівельника працює на  майбутнєУже стало доброю традицією у Борщівському агротехнічному коледжі проводити декади відділень, спеціальностей, циклових комісій. От і цього року  декада будівельного відділення відбувалася по-особливому, напевно, тому, що збіглася з 20-літнім ювілеєм від дня заснування цього відділення.

Двадцять років з погляду історії – то лише мить. Але для нас це непростий шлях сходження й утвердження, пошуків і звершень. Це час, протягом якого педагогічний колектив самовіддано торував нелегку дорогу підготовки кадрів. За роки існування відділення дало путівку в життя  417 випускникам, 72 з яких отримали дипломи з відзнакою.

«Творіння зодчих будуть жити вічно…» – такими словами розпочалися урочистості з нагоди відзначення 20-ліття заснування будівельного відділення. У святково прибраному залі було  урочисто, адже тут зібралися викладачі, студенти, запрошені гості. Голова циклової комісії Наталія Продан розповіла про шедеври будівельного мистецтва, традиції самобутньої національної культури та винахідливість будівельників у різні часи.

Привітати ювілярів з урочистою подією прийшли випускники минулих років: Каськів Іван, Івасик Гаїна, Деснега Андрій, Кумка Андрій, Журецький Віктор, Кобилянський Віталій. Вони подякували викладачам за здобуті знання, підтримку, взаєморозуміння. До присутніх  звернувся і завідувач відділення Володимир Гільтай, який розповів про професію будівельника, відповідальність та затребуваність кадрів на ринку праці. Емоційний настрій та піднесення викликали номери художньої самодіяльності у виконанні студентів коледжу й випускників минулих років.

Кваліфіковані кадри й талановиті фахівці завжди були потрібні в усіх сферах суспільного життя. Сьогодні ця потреба висока, як ніколи. Тому для викладачів циклової комісії будівельних дисциплін одним із головних завдань є пошук прогресивних підходів до роботи з молоддю, застосування розвиваючого навчання, впровадження інтерактивних форм і методів. У рамках проведення декади відділення були заплановані олімпіади й показові заняття з навчальних дисциплін: «Інженерного креслення» (викладачі Володимир Поплета, Ольга Калинчук), «Опору матеріалів» (Ігор Гуска), «Технології і організації будівельного виробництва» (Володимир Гонтарук), «Основ систем автоматизованого проектування» (Тарас Петрук).

Варто зазначити, що викладачі коледжу формують не тільки професійні якості фахівців, а й виховують патріотів, активних громадян України. Цікавим, наповненим інформаційним змістом було заняття, проведене викладачами історії Тетяною Стецько та Оксаною Кобилянською у формі екскурсії «Сторінками рідного краю». Перебуваючи в музеї історії України навчального закладу, студенти-будівельники ознайомилися з тенденціями національно-культурного розвитку Борщівщини, дізналися про історичні пам’ятки духовної та матеріальної культури рідного краю.

Студент коледжу – сучасна людина, яка орієнтується в питаннях моралі, науки і культури. Він знає, що справжній професіонал – це, передусім, моральна людина, котра має бути відповідальною за свою працю. Цю істину усвідомили сьогоднішні випускники спеціальностей «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання», яким видано дипломи молодшого спеціаліста на урочистому врученні 1 березня. З тридцяти шести дипломованих спеціалістів шестеро отримали дипломи з відзнакою, тридцять – звичайного зразка. Хочеться побажати їм щедрої долі, вірних друзів, наснаги, терпіння й оптимізму. А ми можемо констатувати, що всі заходи, проведені в рамках декади будівельного відділення, сприяли підвищенню мотивації студентів до навчання, поглибленню знань із фаху, розкриттю творчих можливостей вихованців. Така форма роботи вкотре підтвердила, що тільки наполеглива спільна праця дає вагомі результати в опануванні обраної професії.

 

 

Володимир ГІЛЬТАЙ,

завідувач відділення «Будівництво та цивільна інженерія»

Борщівського агротехнічного коледжу

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*