26.11.2022 23:54

Повідомити про новину

Поширити:

160013-15 травня відбулася ІХ-та піша проща християнського руху-спільноти «Матері в молитві» Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та митрополії до Марійського духовного центру «Зарваниця» приурочена року Божого Милосердя.
З благословення Владики Василія (Семенюка), Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського, у п’ятницю, 13 травня, по завершенні Святої Літургії, яку очолив духівник спільноти «Матері в молитві» о. Василь Чамарник у храмі святого Пантелеймона Цілителя, розпочалася піша хода за участю зареєстрованих понад 500 учасників. Серед них: жінки-матері, батьки, діти та сивоголові бабці й дідусі.
На початку паломництва отець-духівник, який очолив пішу прощу, звернувся до прочан зі словом розважання про значення прощі, як дару прощення в контексті Божого Милосердя. Священик зазначив, що «простити – означає бути милосердним» та передав усім прочанам привітання та благословення від Владики Василія.
Дорогою понад 50 км. впродовж двох днів матері безперестанно молилися, співали пісні, слухали духовні роздуми і разом з тим зносили усі труднощі та випробування, які стали доповненням та свідченням діл милосердя. «Ані страх перед довгою дорогою, ані незручності та трудності, ані спека, ані проливний дощ не зломив молитовного духа жодного прочанина, – розповідає отець Василій. – Навіть в час дощу колона прочан збільшувалася новими її учасниками».
Отець Василь Чамарник зазначив, що «великою допомогою для нас були діла милосердя гостинних парафіян та місцевих священиків, які відкривали не тільки двері своїх церков, домів, але любляче християнське серце. Саме християнське серце, сповнене любові до Бога та до ближнього, здатне творити діла милосердя: подорожнього в дім прийняти, голодного нагодувати, спраглого напоїти…»
Отець від імені усіх паломників подякував о. Олегу Довбенку та парафіянам с. Яструбово, о. Роману Коцуру та парафіянам с. Купчинці, о. Євгену Зарудному та парафіянам с. Ішків та с. Росоховатець, о. Мирославу Петрущаку та парафіянам с. Золотники.
«Однак найбільше вразила нас, після проливного дощу, несподівана, тепла, окрилена зустріч та благословення для кожного прочанина від нашого духовного батька Митрополита Василія, який влучно звернувся до нас: «Це не дощ, дорогі матері, це сльози тих матерів, які втратили своїх синів на війні», – розповідає о. Василь Чамарник.
Дорогою до Зарваниці прочанська спільнота зростала до понад 900 осіб.
«Вже зовсім не відчувалося болю у ногах, голові та цілому тілі, тільки сльози радості були на очах, коли гучний кимвал дзвону чудотворного місця у Зарваниці символічно нагадав нам: «Земля на котрій стоїш – свята». Відчуття таке, що сама Пресвята Богородиця вийшла на зустріч свої матерям», – каже духівник спільноти.
У суботу надвечір паломники слухали української та духовної пісні за участю фольк-гурту з церкви Зарваницької Богородиці м. Тернопіль та аматорського гурту «Горлиця» с. Криве, Козівського району, які на крилах пісні принесли кожній матері радісний спомин про її материнство.
Помолитися разом з матерями та принести на жертовник всепалення материнські прохання та намірення прибув Владика Митрополит Василій Семенюк, який у суботу вечором та неділю зранку очолив Архиєрейську Божественну Літургію. У часі проповіді Архиєрей подякував матерям за дар материнства та просив безперестанно молитися за своїх дітей: «Бути сучасною, християнською мамою сьогодення, це постійно народжувати та духовно відроджувати своїх дітей через молитву».
1601По завершенні Святої Літургії Владика уділив Апостольське Благословення для всіх прочах з нагоди Ювілейного року Божого милосердя та закликав творити діла милосердя, які є також молитвою.
Кульмінацією події була спільна материнська молитва біля купелі святої Анни усіх спільнот «Матері в молитві» Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, учасників Бучацької єпархії, Кам’янець-Подільської єпархії, представників зі Львова, Золочева, Івано-Франківська, Миколаївської та Вінницької областей.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.