Повідомити новину

Поширити:

21004За перше півріччя 2016 року до бюджету Головного управління ПФУ з усіх джерел фінансування надійшло 2432,86 млн. грн.
З Держбюджету надійшло 1385,91 млн.грн. Надходження коштів по перерозподілу склали 1032,7 млн.грн. Кошти із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття склали 152,6 тис.грн., з Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань –                      4,1 тис.грн. За рахунок цих ресурсів у повному обсязі забезпечено фінансування пенсій та грошової допомоги 296 129 пенсіонерам області у законодавчо визначені строки.
Виплати внутрішньо переміщеним особам
8 червня ц.р. Уряд ухвалив постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 1 жовтня 2014 року № 509» та  «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». Ними врегульовані окремі питання обліку та соцзабезпечення вимушених переселенців.
Станом на 1 липня 2016 року в області взято на облік 1099 осіб переселенців, з них отримують пенсій 672 особи. Зупинено виплату пенсій 52 пенсіонерам через відсутність відкритих рахунків в установах АТ «Ощадбанк».
Усі вони офіційно повідомлені про необхідність звернутись в органи Пенсійного фонду України із заявами про проведення виплати пенсій через установи АТ «Ощадбанк».
Щодо змін в оподаткуванні пенсій
2 червня поточного року Верховною Радою України ухвалено Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”, яким внесено зміни до Податкового кодексу України. Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, підлягають оподаткуванню. Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування.
Зазначені зміни набули чинності з 1 липня 2016 року, тому, починаючи з липня, оподатковуються пенсії чи довічне грошове утримання, сума яких перевищує 10740 гривень, у  частині такого перевищення. Відповідно в частині перевищення такі пенсії обкладатимуться і військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Оподаткування не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців).
Особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам не змінюється. Тимчасово, у 2016 році, на період роботи пенсіонера виплачується пенсія у розмірі 85%, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1130,00 грн. x 150 % = 1695,00 грн.). Після звільнення з роботи пенсія виплачується в повному обсязі.
Пенсії, призначені відповідно до законодавства України, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсій в порядку та на умовах, передбачених законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про судоустрій та статус суддів”, не виплачуються. При цьому пенсії ветеранам військової служби, які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про судоустрій і статус суддів”, виплачуються незалежно від факту роботи.
У період роботи на інших посадах пенсії, призначені відповідно до спецзаконів виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150%  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1695,00 грн.).
На 2016 рік продовжено тимчасове обмеження виплати наукових пенсій працюючим пенсіонерам. Працюючим науковцям, яким пенсія призначена до 1.10.2011 р., і тим, які працюють на інших посадах, – на час роботи пенсія виплачується у розмірі 85% наукової пенсії. Тим, яким наукова пенсія призначена після 1.10.2011 р., – у розмірі 85% пенсії, обчисленої на загальних підставах відповідно до Закону „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Після обмеження пенсії, її розмір не може бути меншим за 150% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (1695 грн.).
При цьому, будь-які виплатні обмеження (особливий порядок виплати) не стосуються працюючих інвалідів I та II групи, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах в силових відомствах або беруть участь в АТО (незалежно від виду пенсії та закону, за яким призначена пенсія).
    “Призначення та виплати пенсій”
    в управліннях Фонду в області
Відповідно до концепції розвитку інформаційно-аналітичних систем ПФУ в області проведено та з 1 липня поточного року розпочато впровадження принципово нової централізованої технології призначення пенсій та обслуговування громадян з використанням електронної пенсійної справи.
Перехід на нову систему призначення пенсії на базі єдиних інформаційних технологій Фонду є одним з ключових етапів подальшого ефективного реформування пенсійної системи. Завдяки новітнім технологіям майбутній пенсіонер, незалежно від місця реєстрації та проживання,  може звернутися у будь-яке теруправління ПФУ для призначення пенсії.
Безперечними перевагами централізованої системи є:

  • надання послуг громадянам незалежно від місця їхньої реєстрації;
  • можливість дистанційного обслуговування;
  • автоматичний розрахунок оптимального виду та розміру пенсії;
  • зменшення часу обслуговування;
  • відмова від величезного паперового документообігу за рахунок упровадження електронного документообігу;
  • забезпечення надійного захисту даних.

Невдовзі у зв’язку з переходом на електронний формат документообігу для призначення пенсії не треба нести в Пенсійний фонд багато паперів: людина приходить у відділення Фонду з трудовою книжкою та паспортом, щоб відсканувати документи. У свою чергу фахівець Пенсійного фонду оцифровує їх, заповнює в електронній формі заяву про призначення пенсії й роздруковує її, а людина якій призначають пенсію, лише посвідчує цю заяву своїм підписом.
Електронні пенсійні справи, які міститимуть скановані пенсійні документи, а також усі розрахунки під час призначення та перерахунку пенсії й становитимуть основний пенсійний архів.
Пенсіонери зможуть у будь-який час через мережу Інтернет ознайомитися з даними своєї пенсійної справи за допомогою електронного цифрового підпису.
Реорганізація управлінь Фонду в області
На виконання постанови КМУ від 16.12.2015 р. № 1055 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” у першому півріччі 2016 року в органах Фонду області відбулася реорганізація, в результаті якої створено шість об’єднаних управлінь, шляхом злиття із тринадцяти управлінь.
Нині в області функціонує 11 управлінь Фонду.