02.02.2023 10:28

Повідомити про новину

Поширити:

Згідно зі статтею 63 Конституції України засуджені особи користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом та встановлені вироком суду. Держава поважає й охороняє права, свободи і законні інтереси засуджених, забезпечує необхідні умови для їх виправлення і ресоціалізації, соціальну і правову захищеність та їх особисту безпеку.
Засуджені особи, відповідно до норм Кримінально-виконавчого кодексу, мають право на соціальне забезпечення, у тому числі й на оформлення пенсій.
Засуджені до позбавлення волі, залучені до суспільно корисної оплачуваної праці за строковим трудовим договором, підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і мають право на загальних підставах на призначення та отримання пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.
Призначення пенсії по інвалідності, яка настала за час відбування покарання у місцях позбавлення волі, відбувається відповідно до порядку, встановленого для призначення пенсії на загальних підставах. До заяви про призначення пенсії по інвалідності додається виписка з акту огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
Пенсії засудженим за наявності відповідного права призначаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання. Особа, яка під час відбування покарання набула право на пенсію, надає адміністрації виправного закладу клопотання про забезпечення необхідних умов для призначення їй пенсії за місцезнаходженням цього виправного закладу, у тому числі щодо виклику представників Пенсійного фонду України з метою подання у встановленому порядку необхідних документів безпосередньо особою, яка відбуває покарання, або представником особи, яка відбуває покарання, за нотаріальним дорученням.
Адміністрація виправного закладу не більш як протягом 30 днів з дня реєстрації клопотання забезпечує зустріч засудженого з представником Пенсійного фонду України та всебічно сприяє належному оформленню і поданню ним відповідних документів або забезпечує умови для оформлення і подання необхідних документів через представника особи, яка відбуває покарання. Виплата пенсії здійснюється на рахунок установи за місцем відбування покарання.
Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги організував роботу дистанційного пункту консультування для осіб, засуджених до позбавлення волі. Консультації стосувались порядку оформлення пенсій, подання заяв про прийняття спадщини та самого порядку спадкування за законом особами, які позбавлені волі. Також прийнято три звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо: встановлення факту, що має юридичне значення, визнання права власності на спадкове майно та представлення інтересів засудженого, як потерпілого в кримінальному провадженні, повідомили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області.
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.