gazpostach

Правнук презентував … історичну правдуУ бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» її працівниці Галина Коломієць та Оксана Лехіцька презентували журналістам, які прийшли на неординарну прес-конференцію,  творчу спадщину легендарного Олелька Островського – письменника, що жив  часами козацтва і був розстріляний за любов до України у 1919 році.

На виставці, що організована тут і діятиме протягом місяця, представлено оригінали фотографій родини кінця 19 – початку 20 століття  та  цінні документи.

Фотоальбоми, про існування яких ніхто не знав, матеріали з розстрільної справи представив правнук Олелька Островського – актора, драматурга, автора 26, переважно історичних,  творів,  і великого патріота  тернополянин Олександр Плотніков.

Він розповів про свої родинні таємниці, про геніального й легендарного прадіда Олелька Павловича  з Полтавщини, члена Центральної Ради, полум’яного борця за самостійну Україну, котрого довгі роки  вважали ворогом народу.

Першим у 1990-х історичну правду суспільству відкрив дослідник-науковець із Києва зі  світовим іменем Василь Васильович Яременко, який опублікував її у книзі «Літератури дивна течія». А додали цінності творчості Олелька Павловича Островського численні фото та документи, які збереглися у родинних архівах його нащадків.

До слова, уже у вільній Україні перевидано низку творів Олелька Островського, на початку 1990-х в одному з Львівських театрів поставлено виставу за його п’єсою «Нірвана».  Керівництво Тернопільського драмтеатру ім. Т. Шевченка  також вирішило ознайомитися з творчою драматичною спадщиною Олелька Павловича. Відтак, можливо, одна з його п’єс зійде до глядача і з тернопільської сцени.

Адже Олелько Островський на початку минулого століття гастролював у Тернополі, тут написав один зі своїх творів і навіть сфотографувався з дружиною – акторкою Анною у фотоательє на вулиці Міцкевича…

Галина ВАНДЗЕЛЯК

На фото: правнук Олелька Островського Олександр Плотніков та працівниця «Літературного Тернопілля» Оксана Лехіцька

Фото авторки

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*