Повідомити новину

Поширити:

Через масовані ракетні обстріли по енергосистемі України останніми днями у Тернополі та області перебої з електропостачанням. Місцевих просять максимально знизити витрати електроенергії.

Дехто побоюється нових обстрілів та проблем з електроенергією, тож купують акумулятори та зарядні станції для своїх будинків та квартир. Журналісти «20 хвилин» дізналися, скільки вони коштують у місті, чи легко їх придбати та що пропонують.

Останніми днями тернополян лякають можливими погодинними відключення. Ще 12 жовтня «Тернопільобленерго» опублікував графік відключень у різних мікрорайонах, а вже зранку, 13 жовтня, повідомили, що відключення будуть лише у аварійних випадках. Однак на деяких вулицях все ж були проблеми зі світлом. Тому багато людей вирішили готуватися до можливих проблем та зменшують свої електровитрати.

Коли повідомили, що потрібно зменшити енерговитрати – по максимуму відключив усе непотрібне в домі, – каже тернополянин Василь. – З 11 жовтня не користуюсь пральною машинкою, електродуховкою та чайником. Замість пилосмока – віник. Ввечері вимикаю світло. Працює лише холодильник і зарядні пристрої до ноутбука та телефона. Про всяк випадок вирішив придбати повербанк для телефона. Але сподіваюсь, що все буде добре.

Тож ми дізналися, скільки коштують корисні аксесуари та пристрої, які допоможуть залишатися зі світлом, навіть під час перебоїв електропостачання.  

Повербанки скуповують

Після проблем з електропостачанням, багато місцевих кинулись купувати портативні зарядні пристрої для телефонів. Ми дізналися, чи легко їх придбати у Тернополі, та скільки доведеться викласти з гаманця за повербанк.

У магазині «Ельдорадо», що на вулиці Перля, 3, всі повербанки розкупили. Як розповів продавець–консультант, у них був окремий стелаж для повербанків, їх було багато, однак ще 11 жовтня не залишилось жодного – всі розкупили. Їх можна лише замовити онлайн.

Невеликий вибір портативних акумуляторів був в магазині побутової техніки «Ельмарт», що на вулиці Шептицького, 11. Всього в наявності були 4 різні пристрої. Ціни «кусаються». Найдешевший, ємністю 10 000 мА·год, коштує 1000 гривень. Ємністю 20 000 мА·год коштує 1800 гривень. Були два різні повербанки на 30 000 мА·год. Вони коштували 2200 та 2600 гривень.

У магазині «Фокстрот»  на вулиці Торговиці, були лише повербанки ємністю 10 000 мА·год. Найдешевший коштує 837 грн, найдорожчий – 1116 грн.

Також ми порівняли вартість пристроїв в інтернет–магазинах. Дивіться ціни на інфографіці.

На ринку ціни нижчі, ніж в магазинах. Найдешевший повербанк на 10 000 мА·год коштує 600 гривень. Ємністю 20 000 мА·год можна купити за 1200 гривень, а найдорожчі, ємністю 30 000 мА·год, коштують 1900 – 2200 гривень.

Ми знайшли пристрої від різних виробників. Дефіциту на них немає. Продавці кажуть – попит серед тернополян збільшився, але не так, як на початку війни.

– Люди купують частіше, дуже багато запитують, – каже продавець мобільних аксесуарів Сергій. – Зазвичай купують на 20 000 мА·год, це оптимальний варіант, вистачить на 3–4 зарядки телефону, залежно від його характеристики. Великого ажіотажу немає, як це було на початку війни, коли повербанки всі розкупили. Зараз є і бюджетні, і дорожчі варіанти з технологією швидкої зарядки.

Як запевняють продавці, ціни на повербанки не піднімали після масованих ракетних обстрілів та проблемами з електропостачанням. Хоча кажуть – за останні місяці ціни виросли через курс долара, адже їх замовляють з–за кодону.

Генератори

Якщо ви живете у приватному будинку – можна придбати бензиновий електрогенератор. Ціни на них починаються в середньому від 8600 грн за однофазний генератор потужністю 1 кВт з вихідною напругою 220В. До нього можна підключити побутову техніку.

Ціни на генератори на ринку в середньому 8000 – 12 000 гривень. Приблизно такі ж – в інтернет-магазинах. 

Також його можна орендувати. Коштує така послуга 300–400 гривень за добу (без вартості бензину, бо його треба купувати окремо). Ми знайшли кілька таких оголошень у Тернополі. Однак цю послугу надають переважно для будівельних цілей.

Зарядні станції для квартири

Якщо ви живете у квартирі, то скористатися бензиновим генератором не зможете. Однак можна придбати спеціальну зарядну станцію. Це «повербанк для квартири». Такі можна зарядити і потім підключати до них побутову техніку. Як вказано у описі, такої станціїї вистачить на повноцінне використання техніки від одного до кількох діб, залежно від споживання електроенергії та техніки, яку ви використовуєте.

Рівень споживання різних побутових приладів дивіться на інфографіці:

Заряджається станція за кілька годин. Можна придбати додаткові акумулятори або підлючити до неї сонячні панелі. 

Однак ціна шокує – майже 200 тис. гривень. Додатковий аккумулятор обійдеться ще приблизно у 150 тис. гривень.

Є і дешевші станції, за 90 тис. гривень, однак вони менш потужні і їх вистачить всього на кілька годин активного використання. 

Такі станції можна замовити онлайн з самовивізом або кур’єрською доставкою у Тернополі.  

Портативні сонячні станції

Також продають і портативні сонячні станції. Вони мають сонячну панель та основний блок з акумулятором. Як зазначають в характеристиці, такої вистачить для підзарядки телефонів, ноутбука, освітлення та використання побутової техніки з низьким споживанням електроенергії. До прикладу – можна підключити холодильник.

Коштує таке задоволення від 12 000 гривень до 40 000 гривень. Все залежить від її характеристик та виробника.