Повідомити новину

Поширити:

У першому офіційному весняному матчі 2017 року тернополяни не перемогли, хоча дуже старалися це зробити. Тепер втрата очок у суперечці за місце під сонцем із безпосереднім конкурентом, та ще й у домашньому матчі, може негативно відбитися на подальшій долі команди і ускладнити боротьбу за збереження прописки в першій лізі.
Якщо врахувати, що ФК «Суми» перебувають на 16 сходинці турнірної таблиці (19 очок), а ФК Тернопіль – на останній, вісімнадцятій (11 очок), то матч явно можна віднести у пасив муніципалам.
Передматчева статистика теж не віщувала нічого доброго. В історії протистоянь тернопільської та сумської команд було лише п’ять матчів. Тільки в першому поєдинку перемогу святкували тернополяни, у трьох наступних – сумчани, в одному матчі була зафіксована нічия.
Перед недільним поєдинком директор ФК «Тернопіль» і в.о. головного тренера команди Василь Матвійків коротко підбив підсумки тренувальних зборів:
– Незважаючи на те, що в команді багато нових футболістів, гра ФК «Тернопіль» виглядає якісною. Це показав і Меморіал Макарова. Там були матчі, під час яких ми забивали голи на останніх хвилинах, чи навіть у меншості мої підопічні перемагали. А це говорить, що в команди є клас і характер.
Так, і в поєдинку з ФК «Суми» наші земляки врятувалися на 90-й хвилині. Але врятували лише очко, втративши два. Хоча для нічиєї були й об’єктивні причини. Тренери ФК «Тернопіль» не могли залучити цілу групу гравців. Захисник Андріан Бабич та два півзахисника Тарас Червонецький і Віталій Богданов – дискваліфіковані. А захисник Валерій Скидан, півзахисник Роман Кухарський і нападник Павло Дульзон перебувають у клубному лазареті. Тому до основного складу потрапили аж шестеро новий гравців, п’ятеро з яких стали повними дебютантами тернопільського клубу (Роман Дорош, Роман Дацюк, Юрій Захарків, Володимир Пришнівський, Роланд Білала). Олександр Музика повернувся в розташування муніципалів після річної перерви.
Важко при таких розкладах говорити про зіграність. Та все ж дебют матчу був за нашими земляками. Заважало важке поле (практично весь час падав дощ зі снігом). Воно ж зіграло з тернополянами і злий жарт на 11 хвилині. Степан Клекот у карній зоні поклав на газон Олександра Яровенка і… постраждалий сам реалізував пенальті – 0:1. Тернополяни відігралися аж під завісу першого тайму. Степан Клекот прострілив уздовж воріт і Юрію Захарківу залишалося лише переправити м’яча у порожні ворота – 1:1.
Старт другого тайму приніс швидкий гол, але в наші ворота. Господарі поля розіграли м’яча, Володимир Пришнівський невдало відпасував його на Степана Клекота, а той, перебуваючи під пресом, вибив на суперника. Олександр Яровенко завдав гарматного удару, який застав зненацька кіпера ФК «Тернопіль» Олександра Воробея – 1:2. Курйозний гол повністю зруйнував плани тернополян. Господарям довелося ризикувати, поспішати, а це призводило до втрат м’яча. На 81-й хвилині сумчани опинилися в меншості. Але до завершення матчу муніципалам вистачило часу хіба на те, аби відігратися. У першому ж своєму матчі за ФК «Тернопіль» відзначився Роман Дацюк.
Отож, втрата очок з безпосереднім конкурентом може негативно відбитися на подальшій долі ФК «Тернопіль». Тому вже у наступному виїзному матчі потрібно грати на перемогу з ковалівським «Колосом»… Зрештою, а чому лише в наступному. До кінця сезону потрібно грати на перемогу.