Повідомити новину

Поширити:

Оминемо всі болячки, віруси та недуги і давайте поговоримо про хліб насущний. Адже, поки одні українці перебувають на карантині, інші увесь час працюють, щоб країна жила і розвивалася. Я маю на увазі не лише медиків, котрі перебувають на передовій  боротьби зі сумнозвісним вірусом, а й хліборобів. Адже саме вони сьогодні працюють не покладаючи рук, щоб в домівках жителів Тернопілля завжди був запашний хліб.
Ми запитали у директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Володимира Стахіва у якій стадії сьогодні перебуває посівна, та який стан озимих культур.
«Цьогоріч ми збираємо дані з районів один раз на тиждень. Останні дані у мене станом на 1 квітня. Отож на разі з прогнозованих 479 засіяно 134,5 тисяч гектарів, тобто 28%.  Ранніх зернових культур, а саме пшениці, ячменю, вівса  майже 100% засіяно. Аграрії розпочали сіяти цукрові буряки, соняшник, тобто пізні культури. Забезпеченість матеріально-технічними ресурсами цілковита. Є домовленість із постачальниками  поливно-мастильних матеріалів про те, що вони не будуть брати коштів. Окрім того, на сьогодні внесено зміни до постанов уряду, дозволили торгувати насінням, запчастинами, мінеральними засобами захисту рослин тощо», – розповів Володимир Миронович.
Єдиною проблемою для аграрії є критична кількість вологи. Адже, як пам’ятаємо, осінь була спекотною і без опадів, зима теплою і дуже малосніжною. Ну і весна на разі не тішить дощем.
«Тож попрошу вас у молитвах проти всіляких недуг, попросіть у Бога дощу… А так проблем немає. Озимі культури, зокрема ріпак, підживлені. Аграрії зі свого боку зробили усе можливе, щоб посівна пройшла успішно», – додав пан Стахів.
Окрім того, Володимир Миронович додав, що стан озимих в нормі. Хто удобрив культури, в того загибелі рослин не було. Трішки з ріпаком були проблеми, адже він важко перебув теплу зиму.
«Посівна йде повних ходом, хлібороби плідно працюють. Окрім того, аграрії ще й активно допомагають медикам. Знаю таких підприємців, що пожертвували по 200 тисяч гривень на районні лікарні. А ще є й такі, котрі за власний кошт придбали апарат штучної вентиляції легенів. Зокрема, це «Бучачагрохлібпром» і товариство «Україна», – розповів пан Стахів.
Зоряна ДЕРКАЧ