gazpostach

Порошенко: “УПЦ об’єднає тільки Константинополь”280783Президент сподівається на допомогу патріарха Варфоломія в створенні єдиної помісної церкви.

Президент України Петро Порошенко вважає, що єдність УПЦ може забезпечити тільки Константинопольський патріархат. Про це він заявив під час виступу на Володимирській гірці в Києві на честь Дня хрещення Русі-України, передає канал 112.ua.

Порошенко наголосив, що УПЦ гостро потребує автокефалії і пильної уваги від Константинополя.

“Православна церква в Україні вкрай потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського престолу. Він єдиний, хто здатний допомогти православним України об’єднатися і врегулювати канонічний статус Української церкви в структурі світового православ’я”, – повідомив президент.

“Соціологічні опитування показують, що все більша кількість православних громадян України хочуть мати, як це прийнято в усьому православному світі і більшості православних країн, єдину, помісну, автокефальну церкву. Церкву хресно і молитовно об’єднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада звернулася до патріарха Варфоломія з проханням дати канонічну (тобто всесвітньо визнану) незалежність українській церкві від РПЦ.

У своєму зверненні український парламент закликав Варфоломія визнати недійсним акт 1686 року, згідно з яким “в порушення канонів” Київська митрополія була приєднана до Московського патріархату.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*