gazpostach

Польща введе сезонну директиву, вигідну для українських заробітчан5544У Польщі триває робота щодо сезонної директиви, яка стосується працевлаштування іноземців, шо дозволить з 2017 року іноземцям отримувати такі ж зарплати як і місцевим громадянам. Про це сказав заступник міністра родини, праці і соціальної політики Станіслав Швед.

“Триває робота над застосуванням так званої сезонної директиви, що стосується працевлаштування іноземців, яка має бути задіяною з 1 січня 2017 року”, – сказав у Ґданську заступник міністра родини, праці і соціальної політики Станіслав Швед. За інформацією Польського радіо, сезонна директива охоплює справи прибуття і перебування громадян третіх країн з метою працевлаштування на сезонну роботу.

Представник відомства праці наголосив, що будуть зміни у так званих короткотермінових заявках при одночасному збереженні спрощеної форми працевлаштування і також параграф стосовно однакових умов праці і зарплат. Станіслав Швед додав, що сезонною роботою здебільшого зацікавлені громадяни України. “Більше 95% зайнятих в Польщі іноземців походять з України”, – наголосив заступник міністра родини, праці і соціальної політики. Минулого року було видано 800 тисяч заявок на роботу в Польщі. Працювало півмільйона осіб. Цього ж року, до середини травня, поступило 500 тисяч заявок на працевлаштування іноземців, тому до кінця року замовлень передбачається вже більше мільйона, додає УНН.

Польські урядовці прагнуть і згодом зберегти можливість іноземцям працювати у сільському господарстві, у послугах та будівництві, але щоб цей механізм був щільнішим, і умови праці прибулих були на тому ж рівні, що й у місцевих працівників. “Ми знаємо, що при сьогоднішній системі заявок, особливо з українського боку, трапляються різні зловживання, купування таких заявок. І з польського боку ми до кінця не знаємо чи ті особи справді прибули на роботу з України і фактично працюють, чи таке оформлення інколи використовується задля отримання візи”, – наголосив віце-міністр.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*