«ПОЛІНА» боротиметься з домашнім насильством

У Тернополі стартує пілотний проект «ПОЛІНА». Його мета – створення мобільних груп, які протидіятимуть насильству в сім’ях. Відбір поліцейських, які виявили бажання працювати у складі мобільних груп, відбувся в Головному управлінні Нацполіції в області. Кандидатів обирали серед патрульних поліцейських, дільничних офіцерів поліції та працівників ювенальної превенції. Співбесіду з ними проводили співробітники департаменту превентивної діяльності Національної поліції та представник ОБСЄ.

Поліцейські мобільні групи будуть виїжджати лише на виклики про домашнє насильство, реагуватимуть та надаватимуть  допомогу потерпілим. До складу груп увійдуть як чоловіки, так і жінки.

Пілотний проект «ПОЛІНА» («ПОЛІція проти НАсильства»)  впроваджується за підтримки МВС, Нацполіції та місії ОБСЄ на загальнонаціональному рівні.

За результатами співбесіди  відібрали 10 кандидатів  для роботи мобільних груп. Поліцейські пройдуть спеціальне навчання в інтерактивних кімнатах, де їх підготують до практичної діяльності.

Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу дільничних офіцерів поліції  ГУНП області Василь Дідух, щодня правоохоронці Тернопільщини отримують  більше десяти повідомлень про сімейно-побутові конфлікти. На обліку в поліцейських перебуває понад 2700 осіб, які вчиняють домашнє насильство. З початку року за фактами скоєння таких правопорушень поліцейські склали понад 2900 адміністративних протоколів та відкрили 4 кримінальні провадження, повідомили у відділі комунікації поліції області.

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*