Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині викрито групу осіб, яка переправляла чоловіків призовного віку через кордон, повідомляють обласній прокуратурі.

Про підозру за фактом незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України) повідомлено 3 жителям області.

За даними слідства, подружжя разом зі спільником з травня 2022 року переправляли чоловіків до країн Європейського Союзу. Маючи ліцензію на міжнародні вантажні й пасажирські перевезення і можливість подавати дані на внесення до системи «Шлях», жителі Кременеччини для перетину чоловіками кордону записували їх як водіїв автобусів.

Якщо людина їхала з дозволом перебування за кордоном на місяць – вона платила цим підприємцям 300 доларів США, якщо на необмежений термін – від 2 500 до 3 000 доларів США.

В такий спосіб через дії підозрюваних в систему «Шлях» було внесено відомості на понад 300 осіб, які підлягають мобілізації.

Під час спільної операції поліцейських й прикордонників під процесуальним керівництвом прокурорів було викрито чергову «партію» – 7 ухилянтів від мобілізації при перетині державного кордону в пунктах пропуску «Рава-Руська» та «Угринів».

При проведенні правоохоронцями 21 обшуку вилучено іноземної та національної валюти на суму близько 4 млн грн, 9 транспортних засобів, мобільні телефони, комп’ютерну техніку. Вирішується питання про накладення арештів на вищезазначене майно й запобіжні заходи щодо підозрюваних.

Триває досудове розслідування, яке здійснюють слідчі ГУНП у Тернопільській області.